Subiect: Jurnal m1rela
View Single Post
  #351 (permalink)  
Vechi 04 apr 2012, 16:41:54
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Jurnal m1rela

Citat:
Anterior postat de miranda75 Vezi mesajul
Buna, Mire!
Chiar ma intrebam de ce nu ai mai pus pozici!
Acum m-am lamurit!
Meniurile sunt minunate, ca de obicei, iar ce ai papat azi, sincer, te invidiez.
Eu din nefericire am intrat intr-o perioada in care mi s-a dus ambitia pe apa sambetei....
Vezi ca am intrebat fetele, azi , mai de dimineata in jurnalul Rina. Daca ai vreun sfat pentru postarea (intrebarea)mea de dimineata, astept cu nerabdare
Buna Mira ,am vazut intrebarea ta....iar eu zic asa ...daca ai tinut dieta corect si nu ai slabit asa cum iti doresti tu ,inseamna ca nu este dieta potrivita ptr. tine. Dar daca ai trisat des, rezultatele se lasa greu asteptate .Insa este posibil ca in prima luna sa nu slabesti prea mult ,cum au patit alte fete,si sa slabesti mai bine din a 2-a luna de Rina.
Important , Mira, este sa-ti placa aceasta dieta ,sa te simti bine cu ea, sa nu-ti dai seama... practic... ca tii o dieta.Sa fie mai mult un mod de viata ptr. tine,nu un chin ....Daca nu simti asta si esti dezamagita atunci poate ar trebui sa alegi o alta dieta sau sa tii o Rina mai personalizata ... asa cum mai fac si alte fete.Altceva nu pot sa te sfatui ... tu singura trebuie sa stii ce este mai bine ptr. organismul tau...cand se simte bine si cand nu .Gandeste-te bine ce alegi
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]