View Single Post
  #3524 (permalink)  
Vechi 28 mai 2012, 12:16:06
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 60-70 kg (V)

Citat:
Anterior postat de rommyna Vezi mesajul

Si eu tin cont de sfaturile mele...dar cu organizarea stau foarte prost si chiar nu am incredere in fortele mele. Vad ca a trecut o saptamana in care nu am facut nimic pentru master si ma doare ca sunt asa incapabila la acest capitol...
Ma panichez fiindca vreau sa le realizez pe toate. Iar vineri, acum 10 zile, cand eram eu cazuta si suparata deja ma vizualizam failing...si chiar nu cred si nu vreau asta pentru mine. Dar imi este greu, foarte greu sa fiu back on track cu invatatul fiindca mi-am iesit din mana, sau doar ideea/miza de examen ma inspaimanta. Promit ca este ultima data cand ma plang. Gata!
Multumesc de sustinere!
Nu e o problema ca te plangi, doar noi te ascultam cu mare placere.. Daca nu noi atunci cine?
Nu exista foarte greu.. E totul in capsorul tau.. E la fel ca si dieta si sportul odata ce te ambalezi o sa fie easy peasy!
Nu incerca sa faci mai multe deodata, in ordinea prioritatilor.. Stii doar, nu?
Citat:
Anterior postat de Diana32 Vezi mesajul

Pare usoara...deci proteine la greu....

Buna dimineata slabanoago !
Oups Ma scuzati ca nu v-am salutat.. Merit un pumn in ochi
Heeeeei nu-s slabanoaga! As fi fost slabanoaga daca as fi avut 50 de kg

Ca faci Diana? Cum fu weekendul? Merge Rina?
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]