View Single Post
  #3526 (permalink)  
Vechi 27 ian 2011, 09:32:32
bety's Avatar
bety bety este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: pitesti, Romania
Dieta: incerc sa mananc sanatos
Date: 162cm, 97kg
Mesaje: 3.073
Aprecieri acordate: 12
Am fost apreciat(a) de 143 ori in 89 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 70-80 kg

Citat:
Anterior postat de mihaela sava Vezi mesajul
buna seara,nici nu stiu cum sa incep .....ideea este ca sunt dezamagita total. De aproape o saptamana m am hotarat sa tin o dieta ,cea hipocalorica,insa nici un rezultat pana acum.Povestea kg-lor mele este :in timpul sarcinii am pus aproape 18 kg si cam toate pe burta.Dupa nastere m am ingrasat inca 4kg(altele dau jos kg ,eu am mai pus peste).Am mai incercat tot felu de diete ,de pastile dar fara rezultat.Sport nu prea am facut,am nascut prin cezariana.Am uitat sa va spun ca bebe are acum un an si 4 luni si inca ma chinuiesc sa scap te kg in plus.ce ma sfatuiti sa fac?sucuri nu beau ,la cartofi,prajeli si dulciuri am renuntat,cafea nu beau,doar cam 2 patratele de ciocolata mananc pe zi ,dar nu mereu
si eu m-am ingrasat dupa ce am nascut.........eu am incercat sa ma limitez la 1200 - 1400 de calorii pe zi ,dar fac si sport acasa..........as vrea zilnic dar nu pot mereu
__________________
Jurnal betty - lupta cu kilogramele.
bety, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2206 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1689 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1173 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de andra_aly; 27 ian 2011 at 23:19:54.