Subiect: 9 months to go!
View Single Post
  #354 (permalink)  
Vechi 14 ian 2012, 11:01:08
nicoleta30's Avatar
nicoleta30 nicoleta30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 05 aug 2010
Locaţie: medias, Romania
Dieta: nu mai mananc dupa ora 17.00
Date: 162cm, 62.50kg
Mesaje: 676
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: 9 months to go!

Citat:
Anterior postat de kristinna Vezi mesajul
Buna Nico!

Si eu sunt o mamica in devenire, bebele meu are acum 24 de saptamani si abia astept sa se nasca. Vroiam sa te intreb daca in ultimul trimestru, ai avut parte de o crestere brusca a greutatii si daca te-ai confruntat cu dureri de burta cauzate de intinderea ligamentelor, pielii, etc. Sincer pe mine ma sperie vergeturile, dar ce sa faci? Asta e! Baietelul meu sa fie sanatos!
Sper sa ai o nastere usoara si ne auzim cu discutii pentru perioada post-partum.
In ultima luna creste 250 g pe saptamana<
si da se intinde pielea dar nu e neparat sa faci vergeturi eu nu am facut, si bebele a fost mare 4.150 g tine de genetica daca nu ai facut pana acum ai sanse sa nu faci. Eu nu am facut pe burtica dar am facut pe coapse!
In ceea ce priveste durere de burta e normal sa simti spre sf. sarcinii o presiune pe oasele bazinului si deasupra regiunii pubiene si chiar in ultima luna o sa se mai intareasca burtica (dar nu regulat, regulat este semn de travaliu)pentru ca uterul se pergateste de nastere si cu cat organismul se pregateste mai bine cu atat nasterea este mai usoara! Oricum musai o ora de plimbare in aer liber pe zi incet incet dar sa te plimbi in rest multa sanatate!
Răspuns cu citat