Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3554 (permalink)  
Vechi 15 mar 2013, 13:00:11
mateod's Avatar
mateod mateod este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 19 apr 2012
Locaţie: ---, Romania
Date: 166cm, 84kg
Mesaje: 200
Aprecieri acordate: 56
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 54 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mara_merkel Vezi mesajul
Teo, supraantrenamentul nu opreste slabirea.Daca ar fi asa toti atletii ar fi grasi din cauza ca se supraantreneaza tot timpul.Si eu ma supraantrenez si ma ajuta sa ma mentin la o greutate sanatoasa.Daca nu mai slabesti e din cauza altor factori si nu din cauza sportului.Sportul arde calorii,deci te ajuta sa slabesti. Ce ai citit tu e un mit! Doar in cazul in care te supraantrenezi dar compensezi cu mai multa mancare decat ai consumat( cum fac eu cateodata) ,atunci intr-adevar opreste slabirea...

Trebuie sa te tii de sport daca vrei sa vezi schimbari in oglinda.Vreau sa iti amintesc din nou sa te duci la sala de 3 ori pe saptamana.Te va ajuta sa iti modelezi corpul.

Iar mi-a venit cheful de experimente noi.....Vreau sa tin 2-3 zile de hipocaloric(1200kcal/zi),2 zile in jur de 1700kcal,2 zile high calorie intre 2000-2600kcal si tot asa...Aaa,si in zilele de hipocaloric incerc sa evit carnea, mananc peste.
Nu vrei sa tii si tu cu mine ceva de genul asta (personalizat)?
Azi sunt in a doua zi de hipocaloric.
Am , inteles sefa RAPORTEZ, 3 antrenamanete sap asta, ieri pauza, azi cred ca cardio (banda+steper)si cateva abdomene si maine greutati probabil picioare. Duminica am o petrecere, deci va fi cu mancare si tiramisu, deci si dulce, va fi iar zi de trisat .
OOO, nu stiu ce sa zic de experimentul tau. Caloriile mele de mentinere sunt pentru mine undeva pe la 1500-1700 kcal/zi, degeaba sunt diverse calcule, organismul meu e mai lenes si peste ma ingras, deci am nevoie de control maxim. Ma gandesc sap viitoare ce fac... poate ca da. Ma bucur ca ai reusit sa scazi mancarea, cred ca e greu de la cat mancai, daca reusesti si azi si maine, esti pe calea buna.
Va pup fetelor si va urez week-end placut,
__________________

Daca vrei cu adevarat POTI!
Răspuns cu citat