Subiect: Jurnal Alina82
View Single Post
  #3578 (permalink)  
Vechi 20 apr 2011, 18:40:35
bathsheba20's Avatar
bathsheba20 bathsheba20 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 29 iul 2010
Locaţie: Londra, Anglia
Vârsta: 36
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 80kg
Mesaje: 972
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 22 ori in 11 mesaje
Implicit Re: Jurnal Alina82

Citat:
Anterior postat de Alina82 Vezi mesajul



Chiar esti cu capul swetty...cum sa fi grasaeu port pantaloni scurtipurtam eu si cand eram mai pe la 75-80kg....akm la 60kg as fi nebuna sa nu portUfaaa eu ma simt tare naspa azi...ieri dupa amiaza la un moment dat am simtit cum ma ia o durere de gat...si in scurt timp ardeam...febra si gatul umflatyuhuu ce bn o duc...in loc sa fac si eu curat..sa mai cumpar una alta...eu o sa zac in pat cum ajung aks...pt k deh a trebuit sa vin si la munk fortat obligat pt k altfel incurcam treburile pe aici(sper sa imi faca statuie)si mai iau si pastilek deh amigdale imflamate...febra...nu trec fara pastile...si ce ma "bucur"k pe toate pastilele scrie k nu sunt recomandate in diete hipocalorice....k poti avea retentie de apa din cauza lorsi in plus nefiind obisnuita sa iau pastile ma roade si stomacul de la ele...azi noapte am mancat juma de mar si 2 biscuiti pt k incepuse sa ma doara stomaculmama ce de nervi am....ce imi lipsea...si bolnava inainte de paste...si la munk...si pastile naspa am de luat

Ufaaaa ia de aici sa-ti tina cald sweety lasa ca ai sa vezi ca te faci bine repede...nu ai observat ca de cand cu stilul asta mai sanatos parca te recuperezi mai repede?sau poate e doar in creierasul meu??anyway..incearca sa gandesti asa..sunt sanatoasa..sunt sportiva(intr-o masura esti!! ) mananc doar sanatos...trebuie sa fiu bine! si..in Italia nu se gaseste Paracetamol? ala e singuruuul pe care il iau in caz de raceala grava..eu nu cred in medicamente..cred ca frectii cu spirt..stat sub patura,pus tot felul de comprese si ciorapi cu spirt,otet,etc...si..babesti,nebabesti..dau roade mai bine decat toate pastilele pe care le-am luat...ceai muuult de musetel,fierbinte..si intr-o zi nu ai ce face,te faci bine ai sa vezi!!
oricum..din ce am citit mai apoi acea emisiune ti-a mai ridicat moralul ceea ce nu poate decat sa ma bucure..si ai cea mai mare dreptate!pana la urma noi am reusit intr-o perioada oarecum scurta sa dam o cantitate considerabila jos..si fara sa ne infometam,fara pastile,fara operatii..doar alimentatie sanatoasa si echilibrata,educatie multa in acest sens si mult sport...pai ma ami uit la americanii astia.aoleeu..au atatea tabere speciale pt grasi,atatea emisiuni,atatea grupuri de suport de se intalnesc saptamanal si le arata tot ce si cum,mai au putin si le dau ei ce sa mananace..si tot se plang...aici e si vorba de vointa..ca fiecare dintre noi o sa ramanem probabil cu micile noastre obsesii..ca sunt grasa,ca nu stiu ce,desi nici pe departe nu mai suntem asa..asta e alta poveste..ca deh..dupa atatia ani in care am fost "grase" nu putem sa ne obisnuim instant cu ideea ca nu mai suntempoate treptat o sa ajungem si acolo
Hai fa-te bine sweety ca nu te vreau bolnavioara!!
Pupici!!
__________________
Don't dig your grave with your own knife and fork
In cautarea corpului visat - Jurnal bathsheba
bathsheba20, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2381 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1864 kcal/zi. Pentru a slăbi 6 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 832 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]