View Single Post
  #3595 (permalink)  
Vechi 24 oct 2011, 16:35:45
silviadm's Avatar
silviadm silviadm este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 30 mai 2011
Locaţie: bacau, Italia
Vârsta: 35
Dieta: personalizata/hipocalorica
Date: 164cm, 55kg
Mesaje: 3.744
Aprecieri acordate: 619
Am fost apreciat(a) de 763 ori in 553 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (II)

Citat:
Anterior postat de Asistenta81 Vezi mesajul

Draga mea cum am zis si in alte"mesaje" nu fac nimic special...am scos painea c-am 99% dulciurile c-am 90% sucurile nu consumam oricum decat rar dar si asa acelea acum 100% nu mai mananc dupa orele 6-7 seara....decat poate un fruct sau beau apa sau ceai....nu m-ai mananc in cantitati mari ca inainte si dese...c-am 3 mese pe zi dar cum ar fi o portie inainte normala acum o mananc intre normala uneori depinde de meniu dar in mare parte mananc injumatatita(c-am 90% portie injumatatita fata de o portie normala)....toate acestea am zis ca le fac ca sa se si obisnuiasca stomacul cu ceva mai putin...eu mancam inainte felul 1 dar si felul 2 imediat la 5 min.....si cu paine multa si la una si la alta gen....intre 2-3 felii mari pe meniu plus cautam sa am si felul3-desert....deci fetelor EXAGERAM.....asa ca acuma...e cu totul altceva am facut acest sacrificiu, mi-a fost f f f f greu prima sapt...plina de incercari,tentatii,tindeam sa ma dezamagesc singura si sa renunt ,dar nu ma lasam si sincer aici discutand cu voi si vazandu-va ambitiile si reusitele am zis.NU.....puteti voi...pot si eu...si acum iata-ma nu-mi pare rau niciumpic
bravo...succes in continuare iti doresc dar knd vei ajunge la mentinere ce vei face
__________________
jurnal-silviadm
silviadm, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1924 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1407 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1666 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]