View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 10 sep 2012, 07:56:01
Adina14's Avatar
Adina14 Adina14 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 12 mar 2011
Locaţie: Vâlcea, Romania
Vârsta: 27
Dieta: Vegan
Date: 163cm, 59.7kg
Mesaje: 3.942
Aprecieri acordate: 1.432
Am fost apreciat(a) de 813 ori in 524 mesaje
Implicit Re: Jurnal de mentinere - WhiteAngel

Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul


sper si eu sa ma ajute jurnalul
am descarcat acum filmuletele lui cassey si vreau sa le pun pe cd sa ma apuc de pop pilates dar ieri am facut winsor ca nu aveam altceva
spre rusinea mea, am inceput sa beau cafeaua cu coffeeta (praf dinacela pt cafea) pt ca nu`mi place cu lapte .. nu stiu, ii da un gust ciudat laptele .. oricum nu beau de fiecare data asa
eeh, acum pt mine ca sunt singura e mult mai bine ca nu mai am dulciuri si nu mai am tentatii dar oricum a inceput sa ma pasioneze gatitul si ma voi mai rasfata si eu din cand in cand cu un dulce facut de mine

edit: am uitat sa zic de gustari .. de obicei dimineata nu prea mai iau gutare ca nu simt nevoia .. sau poate pun cafeaua ca pe gustare ca imi si taie pofta de mancare iar dupa-amiaza am mancat un mar
O sa.ti placa POP Pilates Si eu mi le.am descarcat aproape toate video.urile fiindca daca nu am net apoi am sa caut scuza ca nu pot sa fac sport dar asa, cu ele in pc ( trebuie sa mi le pun si eu pe CD) I've got no excuses !
Hmm Eu n.am gustat coffeeta De ce nu e bine sa o folosesti?
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul

pai ce conformatie ai tu?
nu stiu caloriile pt ca nu vreau sa le mai numar nu vreau satraiesc tota viata cu gandul asta .. de obicei mananc mai mult dar zilele astea abia am mancat si atat nah, e greu pana ma obisnuiesc cu gandul ca ma intretin singura
dar azi oricum mancai iarasi cam prea mult, voi da deseara raportul ca sunt la bunica si e stricata tastatura si ma chinui sa scriu cu on-screen keyboard
Mie imi place sa imi calculez meniurile Dar cateodata ma si plictisesc/ enervez sa fac asta. Voi renunta sa mai fac asta dupa ce o sa am in spate vreo 6 luni de mentinere asa, ca sa ma asigur ca nu mai pun nimic la loc
Citat:
Anterior postat de WhiteAngel Vezi mesajul
asa ma gandesc si eu ... ca ma va ajuta chestia asta sa devin independenta si chiar imi surade ideea de cand eram mica ma gandeam ca atunci cand o sa fiu mare o sa ma mut singura .. o sa am totul al meu deci visam la independeta
chiar m`am gandit acum ca as vrea tare mult sa am un job in afara romaniei .. pt ca aici nimic nu mai merge bine si de cele mai multe ori faci facultatea degeaba ... daca nu o sa`mi permit sa fac si studii acolo, macar jobul sa`l prind
te pup si eu !


o data ce slabesti, vei slabii peste tot .. e adevarat ca mai greu din zona cu probleme, dar tot vei slabii off de ce sunt asa multe fete pe forum cu picioare groase? nu mi le dati mie?
cred ca este pt prima oara in viata mea cand sunt organizata
te astept cu mare drag cati ani ai tu?

exact .. eu cazusem intr`un timp putin in depresia asta .. dar mi`am propus sa renunt la idee si incet incet au iesit gargaunii din capsor





sa vin cu raportul pe ziua de azi .. cam uratel, se vede ca a fost duminica nu chiar, dar a trebuit sa ma duc la bunica de dim sa o ajut la bulion si tocmai pe la 9 am ajuns acasa
MD: aceleasi vesnice cereale cu iaurt
si de aici incepe nebunia inainte de pranz am gustat dintr`o coliva .. si da, chiar am gustat doar !
pranz: putin pilaf ca nu`mi place cu branza
G: struguri, prune si inghetata
cina: si mai putin pilaf cu mai multa branza
bine ca nu le`am mancat pe toate o data, pe parcursul zilei .. iar la sport zic pas astazi, insa maine fac cardio
Draga mea, iti dau eu picioarele mele cu cea mai mare placere ! Poti conta pe mine oricand. Doar anunta.ma si sunt ale tale
Mi s.a schimbat oarecum si forma lor, nu stiu cum sa spun. Sunt mai musculoase dar tot groase afuristele...bleah !

Meniul tau e foarte bun pentru mentinere. Sigur ai fost activa toata ziua.
Cum se face pilaful cu branza ? Mie nu imi placea foarte mult pilaful inainte de a nu mai manca prostioare dar am gustat o data si mi.a ramas gandul la el
Răspuns cu citat