Subiect: Ein neues Leben
View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 11 iul 2017, 20:19:18
Nivara's Avatar
Nivara
(meniuri, evolutie)
Guest
Merite:
 
Date:
Mesaje: n/a
Implicit Re: Ein neues Leben

Citat:
Anterior postat de ADINAadinutza Vezi mesajul
poate confuzi foamea cu setea, trebuie sa bei continuu chiar daca nu ai senzatia de sete! e foarte important pentru organismul tau. Incerc sa imi iau mesele la ore aproximativ fixe, daca sunt libera sau de dupa masa, iau MD cand ma trezesc, prazul pe la 12-13 , gustarea pe la 15 si cina 18. daca nu reusesc, sau e un interval de o ora inainte sau dupa, ma iert. Stii cum vei reusi sa nu te gandesti la mancare? sa nu te infometezi, sa bei mult lichid si sa iti permiti sa mananci ce iti place tie in limita caloriilor pe care ti le impui. daca ai chef de inghetata zilnic, fa-o, dar gandeste-te inainte la care masa vrei sa o mananci fara sa o combini cu altceva. e vorba de echilibru. te pot intelege cu disperarea pe care o simti, eram si eu candva asa, toata ziua citeam si ma informam si eram frustrata cum altii pot pana cand am ajuns sa ma cunosc, pe mine si corpul meu. vei reusi si tu, sunt sigura!
Probabil am senzatia de foame si din cauza chioraielii la stomac de care scriam mai sus, dar totusi nu cred ca e o foame reala e doar un zgomot foarte urat ce se aude din stomac. Si dupa ce mananc se aude putin zgomotul si parca ma gadila ceva in stomac, e o senzatie urata. Ma gandesc ca poate am aceasta problema din cauza ca nu manac deloc sanatos. La analize mi-a iesit ca am gastrita dar doctorul nu a gasit cauza zgomotelor din stomac. Treaba asta cu orele fixe de mancat imi afecteaza foarte mult viata, multe lucruri nu pot face din cauza asta
Nivara, trebuie să completezi Nivel de activitate fizică pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
Acest membru apreciaza mesajul lui :
ADINAadinutza (13 iul 2017)