View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 27 iul 2010, 20:03:26
mvthebest's Avatar
mvthebest mvthebest este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 24 aug 2009
Locaţie: -, Romania
Vârsta: 32
Date: 165cm, 71kg
Mesaje: 13.622
Aprecieri acordate: 9
Am fost apreciat(a) de 59 ori in 49 mesaje
Implicit Re: Mentinere, draga mentinere! :) - Andra

Citat:
Anterior postat de andra_aly Vezi mesajul

Pai papam. dar la mine interzis nu inseamna neaparat dulce. mie imi plac mai mult chestiile sarate. covrigei, seminte... pizza simpla cu sare si ulei masline etc..
Am trisat- nu tot timpul. dar am avut momente de astea si mai dese. ca nu stiam cum sa imi mai revin. parca as fi mancat numai ce nu trebuia
dar ti-am zis. pe mine m-a ajutat foarte mult sprijinul fetelor. stateam de povesti si uitam de mancare si pofte - ca si acum.
merg sa pap ca de nu se face tarziu si apoi mai vb daca mai ai intrebari astept
La cantitai am incercat mereu sa nu exageram. daca chiar nu reuseam sa spun nu, nu ma serveam din punga de exemplu. imi puneam o anumita cantitate pe o farurie. si atat. apoi ascundeam restul
Pofta buna
Hmm cred ca dulcele e mai pacatos esti o norocoasa...
Acum cand vreau sa pap ceva am sa-mi pun si eu intr-o farfurie o bucatica nu iau toata punga
Mie cel mai greu imi este cu,cantitatea si mai ales la dulciuri.
Eu am cam neglijat vitaminele,calciu(din legume,fructe) etc si l-am inlocui cu tot felul de dulciuri.Acum trebuie sa pap multe legume si fructe pentru ca au intervenit si ceva probleme de sanatate.

Iti multumesc pentru raspunsuri. Deabia astept sa pot spune si eu sunt la mentinere desi off este asa de greu. Ma vait ca o babuta ,stiu ca nu rezolv nimic pfff parca am pitici pe creier
mvthebest, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 2214 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1697 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de mvthebest; 27 iul 2010 at 20:07:10.
Răspuns cu citat