View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 22 feb 2011, 11:49:17
larisagrec's Avatar
larisagrec larisagrec este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 21 feb 2011
Locaţie: hobita, Romania
Dieta: urmeaza sa o gasesc pe acest forum
Date: 176cm, 81kg
Mesaje: 7
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Reusitele noastre

Citat:
Anterior postat de marya Vezi mesajul
draga mea eu beau apa cu lamaie doar o singura data pe zi dimineata si sincer iti spun ca nu are absolut nimic credema ca organismul trebuie sa-si ia vit C in fiecare zi si nu are de ce sa-ti faca rau.Eu chiar am probleme cu stomacul dar chiar nu-mi face rau deloc pot sa spun ca de cand iau apa fierbinte cu lamaie nu mai am nimic iar referitor la scortisoara o poti bea fara miere dar mie nu-ni place dar e adevarat ca este buna pentru orice mai ales daca ai probleme cu mirosul gurii dimineata nu i-ti va mai mirosi gura toata ziua eu o folosesc si din ac cauza dar e buna si la slabit.Acum sa-ti zic de ceai verde credema ca nu-ti face nici un rau eu beau si cateodata 7-8 cani ca este antioxidant mie nu-mi face rau dar tu poti sa bei mai putin dar trebuie neaparat sa bei macar 3 cani zilnic si restul apa plata fara lamaie sinu uita eu dupa masa de dim mai beau o singura cana de cafea eu beau cappuccino una singura pe zi nu mai mult cu zahar brun o jumatate de lingurita nu mai beau pana a doua zi cafea dar ceai la liber Iti mai spun ceva daca vrei sa mananci dim un ou ochi iti recomand sa folosesti extra virgin olive spray care are 1 cal per spray mai astept sa-mi spuneti ce sa va mai zic despre ce mai manancam noi daca vrei sarmale eu le fac cam mari poti manca 2-3 dar fara paine eu nu cedeam ca o sa ma obisnuiesc sa mananc doar o felie de paine pe zi eu mancam paine cu orice nu este greu daca baiatul meu care are 21 de ani a reusit cred ca toti vor reusi crede-ma pe cuvant ca nu am nimic de castigat din asta doar am vrut sa stie ca poti slabi si mancand nu numai facand foamea nu este greu incearca si sa-mi zici pe curand daca vrei variante de ce vrei sa mananci intreaba-ma
Multumesc mult pentru raspuns,de maine dimineata o sa beau si eu apa fierbinte cu lamaie,referitor la ceaiul verde nu ma risc,ori de cate ori am incercat sa beau ma ia cu rau,ameteli,problema e ca eu nu am baut niciodata cafea,capucino uneori,3 in 1 ,ciocolata calda,dar anul acesta nu m-am atins nici de ele,nu-mi plac,poate daca as fuma,dar asa.
Cel mai rau este cand ies in oras cu colegii si ei ei isi iau cafea ,suc,eu apa plata si ma mai si afuma,evit asemenea momente,mai ales iarna,vara e altceva la o terasa ,dar iarna e ingrozitor
cate calorii consuma-ti pe zi?
Sa va traiasca baiatul.
larisagrec, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2154 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1637 kcal/zi. Pentru a slăbi 70 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ -15929 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat