View Single Post
  #36 (permalink)  
Vechi 04 sep 2011, 08:11:38
lonely's Avatar
lonely lonely este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 25 aug 2011
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Hipocalorica zic eu
Date: 170cm, 96kg
Mesaje: 3.233
Aprecieri acordate: 216
Am fost apreciat(a) de 164 ori in 81 mesaje
Implicit Re: Jurnalul unei foste obeze - Ionely

Buna dimineata micutule jurnal!

Azi....... dar oare-i bine sa incep cu promisiuni? Imi aduce in minte formularile "de maine nu mai mananc...., etc". Astea-s sechele Mai bine spun...... sper ca azi voi tine dieta corect. Fara abateri cu + sau -. Principalul e ca nu mi-e foame. Doar aseara dupa o zi de calorii putine pe la 23.00 ma incerca stomacul. Dar cum nu puteam la ora aia sa mai mananc nimic am preferat sa fug in pat. Si iata-ma azi fresh....... si in ciuda micilor mei musafiri ma simt plina de energie. E una din chestiile care ma uimesc in zilele astea de dieta. Ma trezesc cu o pofta de viata grozava. De parca am declansat ceva. Am tot citit prin jurnalele fetelor de perioada "platou". Ma tot intreb cam dupa cat timp apare...... Sper sa apara cat mai tarziu. Mai teama imi e de o nereusita cat de mica ar fi decat de o abatere de la dieta. Abaterea o pot remedia in zilele urmatoare. Dar o nereusita mi-ar scoate "dracii" la suprafata....... "ai vazut ca nu poti?","ce rost are sa tii daca....". Asa ca sper ca o perioada mai slaba sa apara mai tarziu cand deja programul de masa e bine conturat si cand m-am obisnuit.
lonely, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1397 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 881 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]