View Single Post
  #3624 (permalink)  
Vechi 04 mai 2013, 09:24:05
marianet's Avatar
marianet marianet este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 07 oct 2012
Locaţie: Jud. Alba, Romania
Dieta: Mentinere
Date: 175cm, 62.5kg
Mesaje: 94
Aprecieri acordate: 35
Am fost apreciat(a) de 46 ori in 26 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan ( partea 3 )

Citat:
Anterior postat de Merisor Vezi mesajul
Felicitari si multumim de incurajari.
Daca tot esti inaintea noastra poti sa ne raspunzu la cateva intrebari?
Noi, majoritatea, suntem la croaziera. Eu sunt la platou de 2 saptamani, recunosc am trisat putin dar la modul mancat o inghetata dietetica, o gura de branzoiaca ... intreb: ar trebui sa ma opresc sa trec la consolidare sau dupa sarbatori sa incerc 3 sau 5 zile gen atac, adica carne, fara tolerate.
Intrebarea este pentru toate fetele care imi pot spune cate ceva despre cum a functionat dieta pentru ele si mai ales pentru Gabi si Rozica
Multumesc
Merisor, si eu sunt inca in croaziera, desi am depasit targetul dat de site-ul Dukan, pana la al meu personal mai am vreo 3 kg. Sotul meu a intrat in conso, barbatii slabesc mai repede. In cartea lui Dukan exista niste "trucuri" de iesire din platou, iar recomandarea ca e bine sa te opresti cand ajungi la platou se refera, desigur, la cazul cand respecti dieta strict si intri intr-un platou care nu mai cedeaza. Dupa abateri e de asteptat sa intri in platou, eu nu as zice ca e greutatea ta reala, mai ales daca nu esti multumita cu ea.
Eu as zice in primul rand sa nu mai trisezi. apoi, daca nu e suficient, sa renunti la tolerate o perioada, sa bei ceai verde (Dukan recomanda sa inlocuiesti apa cu ceai verde 3-4 zile, eu am incercat si mi-a fost rau, daca tu te simti k poate sa mearga), sa cresti miscarea zilnica pana la o ora de mers alert sau echivalent, sa reduci cantitatea zilnica de lactate, apoi sa incerci cele 4-5 zile de atac sau o zi de Proteine Albe (piept de pasare, peste slab, albus de ou si branza degresata + 2 linguri de tarate si peste 3 litri de apa sau ceai de plante).
La mine numai ultima varianta a functionat (dar e bine sa nu se abuzeze de ea si sa nu o tii decat dupa minim 10 zile de stagnare, ca daca se obisnuieste corpul cu ea nu mai functioneaza)
Eu iti doresc succes. Paste Fericit!

Ultima dată editat de marianet; 04 mai 2013 at 09:27:21.
Răspuns cu citat
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui marianet:
gabiy (04 mai 2013), Kamyy (04 mai 2013), Merisor (04 mai 2013)