View Single Post
  #3646 (permalink)  
Vechi 16 nov 2011, 23:27:16
lightbringer's Avatar
lightbringer lightbringer este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 13 dec 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Date: 162cm, 56.8kg
Mesaje: 146
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 1)

Citat:
Anterior postat de alinutzika Vezi mesajul
Buna fetelor!
Vreau sa ma inscriu si eu in gasca celor care vor sa slabeasca cu dieta Dukan.
Am tinut Montignac in primavara si am slabit vreo 5 kg, dar le-am pus inapoi, pt ca nu am tinut faza de mentinere.
Acum, as vrea sa tin Dukan, pt ca vreau sa slabesc mai repede si am nevoie de ceva nou.
Oricum, eu sunt o mare carnivora deci nu cred ac o sa-mi fie prea greu. Sper!
Am nevoie de toata sustinerea voastra, ca sa dau jos macar 5 kg, cel mai bine vreo 10..
Apropo, iaurtul trebuie sa fie degresat?
Va rog sa-mi spuneti exact cam ce as putea manca in faza 1: oua, carne si altceva?
Carne slaba(pui, curcan, peste, ton la conserva in suc propriu, ficatei), oua(in special albus), lactate slabe 0,1% grasime maxim- eu am si trisat, chiar azi daca stau sa ma gandesc ptr ca am facut reteta de sufleu care ne a fost recomandata acum vreo 2 zile pe site si am folosit ricotta pe care nu scria cat are, dar cica are mult - (iaurt de baut, branza slaba, lapte degresat) ....cam atat..eu am trait pe baza de omleta cu ierburi, oua fierte, ficatei fierti, pulpe la gratar sau cuptor si iaurt de baut ca gustare timp de mai bine de 3 saptamani. Spor si sa auzim de bine!
lightbringer, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1491 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 974 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]