Subiect: Jurnal Romina
View Single Post
  #3650 (permalink)  
Vechi 11 feb 2014, 13:39:57
rommyna's Avatar
rommyna rommyna este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 25 ian 2012
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 36
Dieta: kind of stil de viata sanatos
Date: 150cm, 68kg
Mesaje: 5.544
Aprecieri acordate: 4.292
Am fost apreciat(a) de 3.392 ori in 1.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Romina

Buna fetelor, va salutam si noi la pranz. Astazi am facut 39 de saptamani! Dimineata ne-am trezit mai greu fiindca azi-noapte de la 3 si un pic pana spre dimineata nu am mai putut dormi. M-am dus la toilet, m-am pus inapoi in pat si nimic..am stat vreo ora, apoi mi s-a facut foame, am venit la bucatarie sa pap cereale cu lapte, apoi iar in pat, dar fara somn. Am adormit cu greu si pe la 9 m-am trezit. Ma misc foarte greu spre aproape deloc, am niste dureri de coapse si de fese, de parca bebe ar iesi pe fund )


Aseara am fost la consultatie, bebe este bine, foarte jos, s-a chinuit un pic dl. dr. sa il vada la ecograf, tot apasa pe acolo. A mai luat 150 de grame in greutate, iar ca varsta gestationala aproximata, inca este cu o saptamana si cateva zile mai mic! Domnul dr mi-a zis, ca de obicei, ca asta nu-i un motiv de ingrijorare. La NST toate bune, nici contractii, nici tensiune, deci niciun semn ca ar vrea sa iasa. In principiu a ramas sa mergem sambata la consultatie. Atunci ne pune pe masa sa vada colul si vedem ce decide mai departe. L-am intrebat ce facem daca bebe ajunge la termen, mi-a zis ca mai mult de 40 de saptamani nu va sta fiindca imi induce nasterea, el spune ca nu se "castiga" mare lucru daca mai sta 1-2 saptamani in burtica si putem astepta mult si bine si el tot sa nu iasa. Daca pana sambata: mi se rupe apa, am contratii regulate la 10 minute, am sangerari sau bebe nu mai misca atunci merg la spital, daca nu..ramane sa vedem.

Aseara am vorbit cu mami dupa consultatie, i-am trimis o poza cu mine ieri si mi-a spus ca pare ca-l "scap" pe bebe, asa e de lasata burta si ca, in opinia ei, nu ma apuca sambata cu bebe in burtica. Acum vedem . Toata lumea e emotionata pe langa mine, numai eu sunt calma, a dat zenul peste mine Primesc telefoane, ma cauta lumea pe messenger: cand , domne cand? Cred ca cele mai mari emotii le are tata Citez "Sa iasa ca sta lumea cu grija" Eu si mister suntem calmi, daca am stat pana acum, mai putem sta si o saptamana, sanatosi sa fim
__________________
Jurnal Romina
“People are just as happy as they make up their minds to be.” ― Abraham Lincoln


Urmatorii 6 membri au apreciat mesajul lui rommyna:
Animis23 (12 feb 2014), Kclaudyia (12 feb 2014), lacra81 (11 feb 2014), LOREDANA99 (11 feb 2014), mutulica (11 feb 2014), niculina04 (11 feb 2014)