Subiect: Clubul Atkins
View Single Post
  #3668 (permalink)  
Vechi 10 apr 2013, 13:21:24
mara_merkel's Avatar
mara_merkel mara_merkel este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 26 nov 2009
Locaţie: den haag, Olanda
Vârsta: 35
Dieta: dieta personalizata
Date: 167.5cm, 67.7kg
Mesaje: 440
Aprecieri acordate: 165
Am fost apreciat(a) de 225 ori in 165 mesaje
Implicit Re: Clubul Atkins

Citat:
Anterior postat de mateod Vezi mesajul
Salut,
HAI.ca incet raresti reprizele de mancat..vor fi tot mai mare, daca chiar iti doresti!!! Poate ai astenie de primavara, plus antrenamentele epuizante....
Cu faptul ca incerci sa te ascunzi, imi amintesti de o prietena din liceu, care manca pe ascuns o multime de dulciuri (mama ei incerca sa o tina sub control) si ascundea ambalajele sub pat si in alte locuri. Pe vremea aceea arata binisor, dar acum 1-2 ani am revazut-o si era de necunoscut, asa se umflase efectiv.
Pupici
Pana sa incep cu o dieta super drastica la varsta de 17 ani nu aveam problema asta de mancat pe ascuns.Datorita foametei la care m-am supus din dorinta de a fi si eu in ton cu lumea.Slabisem de la 64 la 50kg intr-un timp foarte scurt prin infometare grava.Invatasem cum sa-mi controlez senzatia de foame in cursul zilei sau pur si simplu sa o ignor.Corpul meu incerca din rasputeri sa recupereze greutatea pierduta.Atunci s-a declansat acest truc al inconstientului( incepusem sa ma trezesc noaptea pe jumate adormita si sa infulec repede pana nu imi dadeam seama ce fac)...Ziua nu prea mancam, noaptea bagam la greu.Acum mananc si ziua si noaptea.
De atunci nu am mai fost in stare sa elimin mancatul noaptea decat pe perioade foarte scurte( gen cateva zile si foarte rar 1-2 luni intregi)

__________________
The difference between reaching your goal and not reaching your goal is equal to the difference between doing and trying.

"If you fail to plan,you are planning to fail"
Benjamin Frenklin
Răspuns cu citat