View Single Post
  #3672 (permalink)  
Vechi 15 iun 2013, 18:36:46
Antonis's Avatar
Antonis Antonis este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 sep 2010
Locaţie: Atena-Bucuresti, Grecia
Vârsta: 43
Dieta: Dieta Personalizata
Date: 162cm, 72kg
Mesaje: 2.151
Aprecieri acordate: 1.387
Am fost apreciat(a) de 801 ori in 544 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj XVI)

Citat:
Anterior postat de lumimar Vezi mesajul
Buna fetelor,
sa va zic, azi mi-a luat lentile de contact nu stiu daca o sa ma pot acomoda cu ele, are careva dintre voi experienta cu lentile? oare e normal ca diametrul lor sa depaseasca un pic irisul?

Oricum asta e alta poveste, azi a venit sora mea la mine si mi-a adus si cantarul, si surpriza m-am ingrasat , am 69,7 kg, cand ma gandesc ca anul trecut pe vremea asta aveam 62 kg cu Rinuta, care apropo la mine nu mai merge, cu toate ca fac miscare ........., asta este de luni o sa incep sa mananc fara paine si doar salate, asa am slabit in urma cu 5 ani 12 kg, sper ca macar asta sa functioneze
Buna Lumi..eu port lentile de contact de vedere de 4 ani..la inceput a fost fffff greu..le purtam cate 1 ora maxim 2..usor usor maresti timpul si cam in 2 saptamani parca daca imi aduc aminte bine te obisnuiesti cu ele..eu cumparasem o solutine de la ReNu-lacrimi artificiale ceva de genul asta se numeste pe care ti-o pui in ochi, insa numai cand ai lentilele si ajuta. Mai este important ce marca de lentile folosesti..sa fie dintre cele mai moi si sa nu depasesti niciodata termenul de expirare! daca ai intrebari sunt aici
pup
Antonis, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2107 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1590 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat