View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 21 oct 2010, 01:25:11
AnDrAdAxl's Avatar
AnDrAdAxl AnDrAdAxl este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 04 aug 2010
Locaţie: Ludwigsburg, Germania
Vârsta: 37
Dieta: High Carb Low Fat
Date: 172cm, 98kg
Mesaje: 2.442
Aprecieri acordate: 576
Am fost apreciat(a) de 610 ori in 401 mesaje
Talking Re: De la 90 kg in jos...

Buna tuturor!Ma alatur si eu voua in speranta ca de data asta sa reusesc sa duc lupta pana la capat...Am 89,6 kg,1.72 inaltime si o bebita de 1 an si 3 luni.Problemele mele cu greutatea au inceput de prin clasa a5a dupa ce am renuntat la inot si dans-aerobic.In liceu aveam undeva la 70 kg si nu aratam chiar rau la inaltimea mea,singura problema fiind comformatia mea cu solduri proeminente...bun!Am incercat multe diete,am avut rezultate cu toate,dar mereu reveneam la kg dinainte si inca ceva in plus asa incat la 21 de ani cand am ramas insarcinata aveam 85 kg,,,Pe timpul sarcinii am mai pus inca 30 kg,dar pe care am reusit sa le dau jos pana in iunie 2010(11 luni),,Insa in luna iunie un tragic eveniment a avut loc in viata mea si am inceput sa mananc ,mananc si iar sa mananc,,,Asa incat dupa 4 luni am pus inapoi 5 kg..Macar la 70 de kg as vrea sa mai ajung cat mai curand si sanatos...Parca dupa aceasta grea incercare prin care am trecut si inca trec,nu mai am rabdare de numarat calorii si de gandit atat de mult la dieta,ce am voie si ce nu,desi stiu cam toate principiile...de o saptamana ma indop cu ceaiuri,apa si mai putina mancare nesanatoasa,,,,si hop -1200 g:X Mai departe?ceva sfaturi?e mai greu cu miscarea ca stau la bloc...am tot zis ca o sa merg sa sar coarda ndeva...dar tre sa gasesc un loc sa nu ma vada nimeni...fac cam 100 de abdomene pe zi de cateva zile(50 ridicand corpul si 50 ridicand picioarele).netul merge rau si nu pot descarca nimic...