View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 06:23:57
oanamagdalena's Avatar
oanamagdalena oanamagdalena este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Buna Magda, uite acum vreo ora am aj si eu acasa. Am fost in oras si am cheltuit cam multi bani, deja imi cam pare rau ca m-am intins mai ales ca nu era cazul. Dar m-am simtit bine. Fir-ar ea sa fie de terapie prin shopping. Nu putea fi terapie prin invatat pt curs sau facut curat in casa sau FACUT SPORT?
Hai ca deja deviez. Te pup!
Si tie o saptamana minunata ca acum cred ca deja dormi linistita la tine in patut!
Ma intrebai mai sus de poze, nu le-am vazut pt ca ei nu au cum sa le descarce, firul ramasese acasa aici. Asa ca acum astept aparatul in tara, vin cu el in Italia si le descarc. Numai combinatii din astea am facut in ultimele luni, clar asta nu e anul meu!
Fetele, eu azi, pt prima data, mi-am pus gene false. Bineinteles ca nu mi-a iesit din prima, dar, dupa indelungi chinuieli (bine, exagerez), am reusti. Efectul e fain, numai ca nu prea merge sa le port cand am si ochelarii pt ca ating lentilele. Cu putina practica voi reusi sa le pun f. bine ca azi erau o idee descentrate, bine, nimic vizibil, dar eu tot analizandu-le am vazut si cele mai mici defecte.
Gata, acu' va las sa dormiti linistite. Noapte buna!
Si eu mai fac terapie prin shoppingdin pacate!
Astept poze cu genele false!Si pe mine ma batea gandul intr-un timp,dar am inteles ca sunt afectate cele naturale(chelesc cica) si mi-a fost teama.Eu vroiam din acelea fir cu fir
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
arata grozav de bine batoanele Magda , dar imi permit sa pun o intrebare , eu din cate stiu Ig-ul e mare la secara , orz , ovaz , eu am inteles ca nu e voie in prima faza nimic ce are IG-ul mai mare de 35 , doar la mesele glucidice , sa inteleg ca batoanele sunt ptr mesele glucidice ? ? multumesc anticipat

Batoanele sunt doar pentru micul dejun glucidic.
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Buna fetele
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
incep cu meniul dupa care bombardez cu intrebari
Mic dejun : 1 iaurt 3,6 , cafea
Pranz : varza secuiasca - carne afumata slaba de porc , ceapa , ardei , rosi si am servit-o cu smantana , desert un fel de inghetata , iaurt f putin indulcitor cu capsuni
Cina : varza secuiasca ramasa de la pranz fara smantana ,1 rosie mica cu putina branza in jur de 30 gr
aici am dat-o in bara dupa 3 ore 1 nectarina , cirese 300gr si seminte de floarea soarelui

urmeaza intrebarile am citit postarile voastre si am gasit asta ,, pune din cea slbesti mancand de patiserie " care este aceasta faina va rog sa-mi spuneti si mie , multumesc anticipat
cat timp trebuie tinuta prima faza Monti ? trebuie continuata si daca ajungem la kg dorite ? eu din cate stiu minimul este de 2-3 luni , ca sa stiu sigur cat timp trebuie sa treaca sa se poata trece la faza de intretinere . voi care aveti vechime stiti mai bine . multumesc anticipat
mi-am permis ca sa Montific reteta postata de sylvester va rog sa-mi spune-ti daca e bine facuta modificarea si tot ce am specificat e corect , multumesc
Tarta dietetica cu mere (pentru 8 portii) reteta pusa de Sylvester mi-am permis sa o Montific ptr incepatoare cum sunt si eu :p F1 – lipido proteica
Ingrediente:
• Oua proaspete – 3 bucati
• Suc natural de lamaie – 10 ml
• Mere – 750 gr
• Apa plata – 200 ml
• Smantana 15% grasime – 40 gr
• Bicarbonat de sodiu, alimentar – 5 gr
• Esenta de vanilie, imitatie, fara alcool – 13 gr
• Esenta de vanilie
• Fructoza, inlocuitor de zahar – 100 gr
• Faina de grau, integrala – 200 gr jumătate- faina integrala, jumătate tarate de grau sau ovaz sau germeni de grau
• Lamaie – 15 gr
Mod de preparare:
1. Intr-un vas, se bat spuma ouale.
2. Se adauga, esenta de vanilie, bicarbonatul stins cu zeama de lamaie. Se mixeaza bine.
3. Intr-un pahar se pun 2 lunguri pline cu smantana si se adauga 200 ml de apa, se amesteca bine si se incorporeaza in compozitia cu oua.
4. Se adauga in ploaie faina amestecata cu taratele rasnite fin ,se mixeaza bine, ca sa nu se formeze cocolase.
5. Apoi se adauga fructoza si coaja de lamaie taiata bucatele.
6. Se spala bine merele, se curata de cotor si se taie felii.
7. Intr-o forma tapetata cu hartie de copt se aranjeaza feliile de mere.
8. Dupa ce au fost asezate toate merele, deasupra se toarna compozitia facuta mai devreme.
9. Se da la cuptor preincalzit, la foc mediu. Se face cam 30 minute.

Va multumesc ca-mi sunteti alaturi , va doresc o noapte linistita , va pup cu mult drag

Deci:
  • fetele vorbeau despre faina d-nei dr.Man care se numeste "slabesti mancand"(precurtat SM) si care este de 2 tipuri:de patiserie(pentru ducliuri) si pentru paine.
  • faza 1 trebuie tinuta macar 3 luni,timp in care ar trebui sa se regleze pancreasul.Dar nu e batut in cuie,tot Monti spune ca cine nu are mult de slabit poate incepe direct cu faza 2.
  • la reteta ,daca vrei sa fie conforma 100% si sa fie pentru faza 1 ar trebui ca ouale sa fie numai ALBUS,iar smantana sa fie inlocuita cu iaurt semidegresat.Altfel e o reteta pentru faza 2,ca oua intregi si smantana + faina nu reprezinta combinatia corecta.
Neata fetelor!O dimineata cat mai placuta(chiar daca la noi mai devreme ploua cu galeata)...


Ultima dată editat de oanamagdalena; 20 iun 2011 at 06:29:00.