Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
Subiect închis
 
Opţiuni subiect
  #31 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 18:59:01
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Sa nu te superi pe noi ca iti spunem lucrurile astea,dar noi suntem intotdeauna foarte sincere si directe si vrem ca fetele care ni se alatura sa slabeasca sanatos si sa nu exagereze in vreun fel,ori tickerul tau(mai bine zis targetul tau) este in opinia mea (si nu numai..)un pic fortat,nu?
Vreau sa va multumesc din suflet, slabutelor!
Cum sa ma supar?!! Va multumesc pentru ca imi deschideti ochii!

Voi schimba target-ul (am incercat de cateva ori, nu am reusit inca- nu se salveaza informatia din motive neelucidate inca...)
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #32 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 19:15:28
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Nu am idee de ce nu iti patreaza modificarile!Mie nu mi s-a intamplat!
Fetelor,eu ma retarg la tv si apoi la nani!
Va pup si o saptamana minunata!!!
  #33 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 19:20:12
Sylvester's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 nov 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 38
Dieta: Michel Montignac
Date: 172cm, 55kg
Mesaje: 742
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 2 ori intr-un mesaj
Smile Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
nu am idee de ce nu iti patreaza modificarile!mie nu mi s-a intamplat!
fetelor,eu ma retarg la tv si apoi la nani!
va pup si o saptamana minunata!!!>:d<>:d<>:d<>:d<>:d<
>:d<>:d<>:d<>:d<
Sylvester, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1462 kcal/zi. Pentru a slăbi 1,5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1721 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #34 (permalink)  
Vechi 19 iun 2011, 23:35:14
VAmedeea's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 03 mar 2010
Locaţie: La Spezia, Italia
Vârsta: 38
Dieta: ECHILIBRU
Date: 168cm, 68kg
Mesaje: 6.500
Aprecieri acordate: 1.864
Am fost apreciat(a) de 742 ori in 334 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Ame,nu mai zici nimic,draga mea?Ai reusit sa primesti pozele facute in Franta?Ca aparatul am inteles ca abia cand vii in tara il recuperezi!Astept pozele cu nerabdare!
Buna Magda, uite acum vreo ora am aj si eu acasa. Am fost in oras si am cheltuit cam multi bani, deja imi cam pare rau ca m-am intins mai ales ca nu era cazul. Dar m-am simtit bine. Fir-ar ea sa fie de terapie prin shopping. Nu putea fi terapie prin invatat pt curs sau facut curat in casa sau FACUT SPORT?
Hai ca deja deviez. Te pup!
Citat:
Anterior postat de Sylvester Vezi mesajul
Meniul meu ieri 18.06.2011 si azi, 19.06.2011

Asadar: 18.06.2011

MD: 3 felii mici de paine din secara, cu gem conform si braza 0,1% grasime + cafea decof

P: supa crema de legume, somon la gratar + salata verde cu cateva ciuperci crude

C: supa crema legume, o felie minuscula de cod la gratar, salata verde cu o ciupercuta cruda


Azi, 19.06.2011

MD: fulgi ovaz, cateva capsuni si lapte degresat

P: supa crema dovlecel, piept de pui la gratar si salata verde cu cateva ciupercute

C: cred ca putina supa dovlecel si, ca si ieri, putin cod la gratar cu salata.


Nota: salata verde e condimentata cu putina sare si putin ulei de masline
: beau cam 2,5 l apa; uneori mai beau si un pahar de pepsi light cu lamaie, cand simt ca glicemia mea e la pamant.

Ce parere aveti despre ce mananc eu?
Sylvester, ma bucur ca ai realizat ca esti mai mult decat bine la 55, sa stii ca daca ai mai da jos ai intra la subponderali. 18,5 e limita de jos chiar. Iar tu esti acolo.
Asa ca fii fericita, fa sport daca ai zone probleme si incearca sa tre mentii sanatoasa.

Referitor la meniurile tale, sunt f. sarace. Nu in valoarea alimentelor, ci in cantitate. Zilele urmatoare ti-as recomanda sa mai adaugi pe langa supica, carnita salata si o garnitura de legume sau leguminoase (soia, naut, linte - nu mult, in jur de 2-3 linguri). Legumele au fibre si vitamine f. multe. Plus o gustarer, nu zic 2 cum ar fi normal, dar una intre pranz si cina e ok. De obicei (vazand cam ce gen de mese iei), ar trebui sa te axezi pe cate un pumn (30 - 50 g) de oleaginoase sau mai rarut cateva cuburi de cioco amara, 1-2 fructe. Oleaginoasele, pe langa faptul ca nu ingrasa, cresc nr. caloriilor (vei avea mai multa energie) si vei scapa si de problema cu hipoglicemia. Ala e corpul tau care spune ca a ramas fara benzina pt ca tu ii dai mereu cu taraita.

Branza aia, eu am luat o sg. data brie si nu mi-a placut. Incearca-le, daca ai putea sa te obisnuiesti cu ele, sunt extraordinar de sanatoase. Repet, LA MONTI CANTITATILE NU CONTEAZA, exceptie facand f. putine alimente (lactatele cu zer - astea in schimb sunt uscate, nu au zer - , ciocolata, fructoza)

Ziceai dincolo ca inainte mancai de obicei fructe la cina. Sincer, mai bine ca nu o mai faci pt ca fructele au f. multe zaharuri, carbo si nu faca decat sa creasca stratul de grasime. De 2-3 ori pe saptamana poti face cate o salata de fructe ca sa inlocuiesti o masa principala, dar sa le insotesti mereu de 1-2 iaurturi natur ca sa contrabalanseze aciditatea din stomac data de fructe.
Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul
Nu am idee de ce nu iti patreaza modificarile!Mie nu mi s-a intamplat!
Fetelor,eu ma retarg la tv si apoi la nani!
Va pup si o saptamana minunata!!!
Si tie o saptamana minunata ca acum cred ca deja dormi linistita la tine in patut!
Ma intrebai mai sus de poze, nu le-am vazut pt ca ei nu au cum sa le descarce, firul ramasese acasa aici. Asa ca acum astept aparatul in tara, vin cu el in Italia si le descarc. Numai combinatii din astea am facut in ultimele luni, clar asta nu e anul meu!

Fetele, eu azi, pt prima data, mi-am pus gene false. Bineinteles ca nu mi-a iesit din prima, dar, dupa indelungi chinuieli (bine, exagerez), am reusti. Efectul e fain, numai ca nu prea merge sa le port cand am si ochelarii pt ca ating lentilele. Cu putina practica voi reusi sa le pun f. bine ca azi erau o idee descentrate, bine, nimic vizibil, dar eu tot analizandu-le am vazut si cele mai mici defecte.
Gata, acu' va las sa dormiti linistite. Noapte buna!
__________________
"Omul cu adevarat bun este doar cel care ar fi putut fi rau si n-a fost." (Nicolae Iorga)

INDICELE GLICEMIC
VAmedeea, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1383 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1642 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #35 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 01:30:07
valery's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M.M
Date: 164cm, 51kg
Mesaje: 104
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

arata grozav de bine batoanele Magda , dar imi permit sa pun o intrebare , eu din cate stiu Ig-ul e mare la secara , orz , ovaz , eu am inteles ca nu e voie in prima faza nimic ce are IG-ul mai mare de 35 , doar la mesele glucidice , sa inteleg ca batoanele sunt ptr mesele glucidice ? ? multumesc anticipat
valery, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1078 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #36 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 02:01:13
valery's Avatar
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 11 ian 2011
Locaţie: hunedoara, Romania
Vârsta: 53
Dieta: M.M
Date: 164cm, 51kg
Mesaje: 104
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna fetele

incep cu meniul dupa care bombardez cu intrebari

Mic dejun : 1 iaurt 3,6 , cafea
Pranz : varza secuiasca - carne afumata slaba de porc , ceapa , ardei , rosi si am servit-o cu smantana , desert un fel de inghetata , iaurt f putin indulcitor cu capsuni
Cina : varza secuiasca ramasa de la pranz fara smantana ,1 rosie mica cu putina branza in jur de 30 gr

aici am dat-o in bara dupa 3 ore 1 nectarina , cirese 300gr si seminte de floarea soarelui


urmeaza intrebarile am citit postarile voastre si am gasit asta ,, pune din cea slbesti mancand de patiserie " care este aceasta faina va rog sa-mi spuneti si mie , multumesc anticipat
cat timp trebuie tinuta prima faza Monti ? trebuie continuata si daca ajungem la kg dorite ? eu din cate stiu minimul este de 2-3 luni , ca sa stiu sigur cat timp trebuie sa treaca sa se poata trece la faza de intretinere . voi care aveti vechime stiti mai bine . multumesc anticipat

mi-am permis ca sa Montific reteta postata de sylvester va rog sa-mi spune-ti daca e bine facuta modificarea si tot ce am specificat e corect , multumesc

Tarta dietetica cu mere (pentru 8 portii) reteta pusa de Sylvester mi-am permis sa o Montific ptr incepatoare cum sunt si eu :p F1 – lipido proteica
Ingrediente:
• Oua proaspete – 3 bucati
• Suc natural de lamaie – 10 ml
• Mere – 750 gr
• Apa plata – 200 ml
• Smantana 15% grasime – 40 gr
• Bicarbonat de sodiu, alimentar – 5 gr
• Esenta de vanilie, imitatie, fara alcool – 13 gr
• Esenta de vanilie
• Fructoza, inlocuitor de zahar – 100 gr
• Faina de grau, integrala – 200 gr jumătate- faina integrala, jumătate tarate de grau sau ovaz sau germeni de grau
• Lamaie – 15 gr
Mod de preparare:
1. Intr-un vas, se bat spuma ouale.
2. Se adauga, esenta de vanilie, bicarbonatul stins cu zeama de lamaie. Se mixeaza bine.
3. Intr-un pahar se pun 2 lunguri pline cu smantana si se adauga 200 ml de apa, se amesteca bine si se incorporeaza in compozitia cu oua.
4. Se adauga in ploaie faina amestecata cu taratele rasnite fin ,se mixeaza bine, ca sa nu se formeze cocolase.
5. Apoi se adauga fructoza si coaja de lamaie taiata bucatele.
6. Se spala bine merele, se curata de cotor si se taie felii.
7. Intr-o forma tapetata cu hartie de copt se aranjeaza feliile de mere.
8. Dupa ce au fost asezate toate merele, deasupra se toarna compozitia facuta mai devreme.
9. Se da la cuptor preincalzit, la foc mediu. Se face cam 30 minute.

Va multumesc ca-mi sunteti alaturi , va doresc o noapte linistita , va pup cu mult drag
valery, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1336 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 819 kcal/zi. Pentru a slăbi 1 kg kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1078 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #37 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 06:23:57
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Buna Magda, uite acum vreo ora am aj si eu acasa. Am fost in oras si am cheltuit cam multi bani, deja imi cam pare rau ca m-am intins mai ales ca nu era cazul. Dar m-am simtit bine. Fir-ar ea sa fie de terapie prin shopping. Nu putea fi terapie prin invatat pt curs sau facut curat in casa sau FACUT SPORT?
Hai ca deja deviez. Te pup!
Si tie o saptamana minunata ca acum cred ca deja dormi linistita la tine in patut!
Ma intrebai mai sus de poze, nu le-am vazut pt ca ei nu au cum sa le descarce, firul ramasese acasa aici. Asa ca acum astept aparatul in tara, vin cu el in Italia si le descarc. Numai combinatii din astea am facut in ultimele luni, clar asta nu e anul meu!
Fetele, eu azi, pt prima data, mi-am pus gene false. Bineinteles ca nu mi-a iesit din prima, dar, dupa indelungi chinuieli (bine, exagerez), am reusti. Efectul e fain, numai ca nu prea merge sa le port cand am si ochelarii pt ca ating lentilele. Cu putina practica voi reusi sa le pun f. bine ca azi erau o idee descentrate, bine, nimic vizibil, dar eu tot analizandu-le am vazut si cele mai mici defecte.
Gata, acu' va las sa dormiti linistite. Noapte buna!
Si eu mai fac terapie prin shoppingdin pacate!
Astept poze cu genele false!Si pe mine ma batea gandul intr-un timp,dar am inteles ca sunt afectate cele naturale(chelesc cica) si mi-a fost teama.Eu vroiam din acelea fir cu fir
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
arata grozav de bine batoanele Magda , dar imi permit sa pun o intrebare , eu din cate stiu Ig-ul e mare la secara , orz , ovaz , eu am inteles ca nu e voie in prima faza nimic ce are IG-ul mai mare de 35 , doar la mesele glucidice , sa inteleg ca batoanele sunt ptr mesele glucidice ? ? multumesc anticipat

Batoanele sunt doar pentru micul dejun glucidic.
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
Buna fetele
Citat:
Anterior postat de valery Vezi mesajul
incep cu meniul dupa care bombardez cu intrebari
Mic dejun : 1 iaurt 3,6 , cafea
Pranz : varza secuiasca - carne afumata slaba de porc , ceapa , ardei , rosi si am servit-o cu smantana , desert un fel de inghetata , iaurt f putin indulcitor cu capsuni
Cina : varza secuiasca ramasa de la pranz fara smantana ,1 rosie mica cu putina branza in jur de 30 gr
aici am dat-o in bara dupa 3 ore 1 nectarina , cirese 300gr si seminte de floarea soarelui

urmeaza intrebarile am citit postarile voastre si am gasit asta ,, pune din cea slbesti mancand de patiserie " care este aceasta faina va rog sa-mi spuneti si mie , multumesc anticipat
cat timp trebuie tinuta prima faza Monti ? trebuie continuata si daca ajungem la kg dorite ? eu din cate stiu minimul este de 2-3 luni , ca sa stiu sigur cat timp trebuie sa treaca sa se poata trece la faza de intretinere . voi care aveti vechime stiti mai bine . multumesc anticipat
mi-am permis ca sa Montific reteta postata de sylvester va rog sa-mi spune-ti daca e bine facuta modificarea si tot ce am specificat e corect , multumesc
Tarta dietetica cu mere (pentru 8 portii) reteta pusa de Sylvester mi-am permis sa o Montific ptr incepatoare cum sunt si eu :p F1 – lipido proteica
Ingrediente:
• Oua proaspete – 3 bucati
• Suc natural de lamaie – 10 ml
• Mere – 750 gr
• Apa plata – 200 ml
• Smantana 15% grasime – 40 gr
• Bicarbonat de sodiu, alimentar – 5 gr
• Esenta de vanilie, imitatie, fara alcool – 13 gr
• Esenta de vanilie
• Fructoza, inlocuitor de zahar – 100 gr
• Faina de grau, integrala – 200 gr jumătate- faina integrala, jumătate tarate de grau sau ovaz sau germeni de grau
• Lamaie – 15 gr
Mod de preparare:
1. Intr-un vas, se bat spuma ouale.
2. Se adauga, esenta de vanilie, bicarbonatul stins cu zeama de lamaie. Se mixeaza bine.
3. Intr-un pahar se pun 2 lunguri pline cu smantana si se adauga 200 ml de apa, se amesteca bine si se incorporeaza in compozitia cu oua.
4. Se adauga in ploaie faina amestecata cu taratele rasnite fin ,se mixeaza bine, ca sa nu se formeze cocolase.
5. Apoi se adauga fructoza si coaja de lamaie taiata bucatele.
6. Se spala bine merele, se curata de cotor si se taie felii.
7. Intr-o forma tapetata cu hartie de copt se aranjeaza feliile de mere.
8. Dupa ce au fost asezate toate merele, deasupra se toarna compozitia facuta mai devreme.
9. Se da la cuptor preincalzit, la foc mediu. Se face cam 30 minute.

Va multumesc ca-mi sunteti alaturi , va doresc o noapte linistita , va pup cu mult drag

Deci:
  • fetele vorbeau despre faina d-nei dr.Man care se numeste "slabesti mancand"(precurtat SM) si care este de 2 tipuri:de patiserie(pentru ducliuri) si pentru paine.
  • faza 1 trebuie tinuta macar 3 luni,timp in care ar trebui sa se regleze pancreasul.Dar nu e batut in cuie,tot Monti spune ca cine nu are mult de slabit poate incepe direct cu faza 2.
  • la reteta ,daca vrei sa fie conforma 100% si sa fie pentru faza 1 ar trebui ca ouale sa fie numai ALBUS,iar smantana sa fie inlocuita cu iaurt semidegresat.Altfel e o reteta pentru faza 2,ca oua intregi si smantana + faina nu reprezinta combinatia corecta.
Neata fetelor!O dimineata cat mai placuta(chiar daca la noi mai devreme ploua cu galeata)...


Ultima dată editat de oanamagdalena; 20 iun 2011 at 06:29:00.
  #38 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 06:27:47
oanamagdalena's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 06 apr 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 54
Dieta: Montignac
Date: 149cm, 48.9kg
Mesaje: 3.626
Aprecieri acordate: 2
Am fost apreciat(a) de 16 ori in 14 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Pentru azi mi-am propus urmatorul meniu:
  • 7.30- o cafea
  • 9.30-1 iaurt "zuzu"3%+1 baton cu visine,mere si pere
  • 12.30- somon cu ciuperci(jumatatea ramasa de ieri am pus-o in cutiuta si mi-am luat-o la munca)
  • 15.30-16.00-compot de visine sau un mar mare
  • 18.30-inca nu m-am hotarat
  #39 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 07:06:05
aussie_girl's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 10 iun 2009
Locaţie: somewhere..., Canada
Date: 160cm
Mesaje: 7.046
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 7 ori in 7 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

hei oanaa ce mai faci? cum merge cu slabitul?? tu esti una dintre fetele istete foc de au stat slabute..ma bucur sa te vad...cum mai esti?
aussie_girl, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
Greutatea este incorecta. aussie_girl, trebuie să completezi acest câmp pentru a vedea necesarul tău caloric zilnic. [completează].
  #40 (permalink)  
Vechi 20 iun 2011, 07:08:49
soggy's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 22 dec 2010
Locaţie: Suceava, Romania
Vârsta: 41
Date: 169cm, 70.5kg
Mesaje: 1.065
Aprecieri acordate: 293
Am fost apreciat(a) de 379 ori in 151 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea IX

Buna dimineata montignacelor.
Ce mai faceti?
Aseara am facut si eu supa rece de castraveti. A fost grozav de racoritoare si buna. O zi buna!
__________________

soggy, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2167 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1650 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1134 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Subiect închis

Informatii despre slabit
calorii, dieta, fetelor, gasca, ix, michel, montignac, partea, sanatos, slabit, tin


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Gasca fetelor care tin Montignac partea VII Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3259 16 feb 2011 00:35:10
Gasca fetelor care tin Montignac partea VI Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 3395 19 dec 2010 23:21:07
Gasca fetelor care tin Montignac partea V Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4071 19 oct 2010 22:05:39
Gasca fetelor care tin Montignac partea III Slabuta Arhiva - Dieta Michel Montignac 4859 31 iul 2010 21:50:44
Gasca fetelor care tin Montignac partea I adynna Arhiva - Dieta Michel Montignac 3430 07 apr 2010 22:49:32

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole