View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 21 oct 2011, 15:44:27
Liliana Postelnicu's Avatar
Liliana Postelnicu Liliana Postelnicu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 20 oct 2011
Locaţie: bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Dunkan
Date: 171cm, 60kg
Mesaje: 18
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Rezultate cu dieta Dukan

Buna,

Ma bucur ca am gasit acest site deoarece am aproape 3 luni calendaristice de cand tin dieta Dunkan si nu am avut cu cine vorbi si cu cine compara rezultatele obtinute.

Eu am slabit 4KG in faza de atac pe care am tinut-o 10 zile si de 12 sapt sunt in faza II.
In total pana acum am slabit 12 KG.
Nu pot sa zic ca tin cu sfintenie alternanta PP/PL dar iaurtul cu 0.1% grasime e sfant si nelipsit din viata de zi cu zi.
Am facut si toate analizele si sunt perfect sanatoasa, nu am carente de vitamine desi nu iau pastilute.
Deasemenea ma duc la sala de 2-3 ori pe sapt.
Nu am ore fixe de mancat,mananc oricand si oricat dar respect cu sfintenie alimentele permise.

Si eu la inceput am vazut pe cantar un kilogram in plus cand am trecut de la doar PP la PP/PL(am alternat 5 cu 5) dar s-a topit destul de repede. Asa ca rabdare si perseverenta pt ca merita.

Mare atentie este extrem de important sa bei apa. O dieta pe baza de proteine deshidrateaza organismul mai mult decat una normala , de aici si asa numitele efecte secundare(ameteli,dureri de cap).
Liliana Postelnicu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2032 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1515 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 999 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat