View Single Post
  #37 (permalink)  
Vechi 27 mar 2012, 19:25:17
Almi Ingerash's Avatar
Almi Ingerash Almi Ingerash este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 23 feb 2012
Locaţie: Navodari, Romania
Vârsta: 37
Dieta: ~1300 calorii, Dieta Hipocalorică Personalizată
Date: 169cm, 77.2kg
Mesaje: 274
Aprecieri acordate: 3
Am fost apreciat(a) de 6 ori in 4 mesaje
Implicit Re: Jurnal Wildhoney - de data asta poate ma si mentin

bună

felicitări pentru cele 700 grame date jos
știu că poate nu sunt persoana potrivită să spun asta (având în vedere că încă sunt începătoare și având în vedere abaterile mele din ultimele zile), dar încearcă să nu te limitezi la un număr de calorii mai mic de 1200.. în primul rând nu este sănătos și-n al doilea rând, ținând cont de înălțimea și vârsta ta eu zic că un 1300 cal/zi ar fi ideal să ingerezi pentru început e ok să nu depășești caloriile, apoi să încerci să alegi caloriile din alimentele bune și sănătoase.
Știu că ai mai reușit o dată și că ai experiență în privința acestei diete, dar mă gândesc că din moment ce greutatea nu s-a menținut, undeva ai greșit. Ți-am văzut pozele, arătai bestial la 65 kg și sunt convinsă că vei reuși.. dar poate ar fi mai ok ca pe perioada asta în care vei ține dieta, s-o transformi (dieta) ușor-ușor într-un stil de viață sănătos, ca să nu mai ajungi iar în situația de a pune la loc kilogramele pierdute.. Până la urmă eu cred că totul ține de psihic

Scuze dacă te-am deranjat cu ce am zis, sper din suflet că nu te-am supărat cu postarea mea, știu că ești puternică și vei reuși Multă voință și multă baftă îți doresc
__________________
Almi Ingerash, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2496 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1979 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1463 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]