View Single Post
  #37175 (permalink)  
Vechi 17 sep 2014, 12:19:40
sherpika's Avatar
sherpika sherpika este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 30 aug 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 47
Dieta: hipocalorica personalizata
Date: 161cm, 92.6kg
Mesaje: 7.555
Aprecieri acordate: 13.670
Am fost apreciat(a) de 8.482 ori in 3.525 mesaje
Implicit Re: Jurnal Rozica - Oare voi putea sa slabesc pana la 70 kg?

O zi frumoasa, dragele mele!

Rozi, ce pot sa-ti spun, curaj si putere sa-ti dea Dumnezeu si multa sanatate, ca in rest eu cred ca toate se vor rezolva . Si mie imi vine sa mor de ciuda pe mine ca ma tot lalai si parca nu mai gasesc nici o putere si nici o motivatie, ma apuca nebuneala si nu mai vreau sa fac nimic, ma lupt cu morile de vant mai ceva ca Don Quixote. Dar nici nu-mi vine sa renunt, ca daca renunt e ca si cum as depune armele de tot pe lumea asta si n-as mai astepta nimic. Si nici gand sa fac asta, nu, nu, nu! Asa ca ma rog sa fiu sanatoasa si sa am nebunii cat mai putine si alea pe care le am sa fie bune si frumoase . Si sunt convinsa ca o sa scap si de problemele astea de sanatate (macar partea cu spatele s-o tin sub control cu gimnastica si ... mda, vezi tu? trebuie si sa mai slabesc, sa nu mai fie greutate pe coloana mea!) si cu Dumnezeu inainte!

Ema draga, Mari, Michelina si toate fetele ascunse prin casuta, va pup cu drag si toate gandurile mele bune sa va insoteasca!
__________________


sherpika, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
sherpika, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1870 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui sherpika:
Ema55 (18 sep 2014), Michelina (17 sep 2014), rozica1965 (18 sep 2014)