View Single Post
  #3729 (permalink)  
Vechi 27 oct 2011, 08:28:58
Anorien's Avatar
Anorien Anorien este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iul 2010
Locaţie: Constanta, Romania
Vârsta: 41
Dieta: Montignac
Date: 170cm, 68kg
Mesaje: 546
Aprecieri acordate: 10
Am fost apreciat(a) de 19 ori in 16 mesaje
Implicit Re: Dieta South Beach faza I (etajul 2)

Costina, nu te descuraja! Eu zic sa faci cum a zis patratel.. treci la faza II 2 sapt, apoi faza I o sapt. Iar la faza II introducerea carbilor sa fie foarte lenta, de genul o zi un mar, in alta zi 20 gr de cereale, in alta zi 1 felie de wasa. Va fi tot un fel de faza I, dar cu putini carbi, care poate chiar te vor ajuta sa nu mai calci pe laturi
Sa stii ca si eu am dat-o rau de tot in bara aseara, am mancat ceafa de porc la gratar si 2 mici si o salata enorma si dupa toate astea am mancat si doi pumni de fistic (probabil 50-60 buc) si vreo 30 buc de caju. Caloric nici nu stiu cat a insemnat ziua de ieri, poate 2100-2200 si am mancat si porc gras si azi de dimineata s-a cunoscut la cantar, dar nu pot decat sa imi accept greseala si sa merg mai departe. Sa constientizez ca mai am momente cand mananc compulsiv si sa incerc ca data viitoare sa pot spune "stop"...
Trebuie sa ridicam capul de jos si sa acceptam consecientele. Asa ca eu zic sa nu te pedepsesti prea tare acum, pentru ca vei avea ocazia sa te "revansezi" si sa tii dieta asa cum trebuie si sa se vada si la cantar. Dieta vei tine in continuare si se slabeste si la faza II. Putem sa vedem cat de conform tinem faza II, ce zici? Eu de luni trec la II, tu de cand?
__________________
Jurnal Anorien
Anorien, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1655 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1138 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]