View Single Post
  #3735 (permalink)  
Vechi 02 apr 2014, 19:44:13
loredana2200's Avatar
loredana2200 loredana2200 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 11 mar 2012
Locaţie: campia turzii, Romania
Vârsta: 39
Dieta: legume, fructe, carne alba, lactate si oua
Date: 168cm, 62kg
Mesaje: 409
Aprecieri acordate: 215
Am fost apreciat(a) de 388 ori in 275 mesaje
Implicit Re: Jurnalul fericirii... LOREDANA99

Citat:
Anterior postat de LOREDANA99 Vezi mesajul

Cand stau in pat e ok, cum ma ridic ma doare. Deja m-am panicat iar si imi vine sa plang, mi-e frica ca o sa patesc la fel. Ma enerveaza si doctorita ca trateaza totul cu usurinta pana peste o saptamana...de parca intr-o saptamana nu pot pati nimic. Trebuie neaparat sa gasesc si alt dr mai implicat, dar in Vrancea e mare problema pe ramura asta.
nu te panica scumpo, nu te ajuta la nimic si o sa-ti faci mai mult rau. Starile tale sunt si normale, eu cred ca orice viitoare mamica le are! odihneste-te, asculta o muzica buna, care te linisteste, bea un ceai sau un lapte caldut,mananca multe fructe si vitamine, si gandeste pozitiv, te ajuta foarte mult, pt ca odata ce intrii intr-o stare de anxietate cam greu scapi de ea, asa ca nu te lasa controlata de ganduri negative, spune-ti mereu in gand ca totul o sa fie bine(nici nu are cum sa nu fie. iti spun toate astea pt ca si eu am trecut prin ele...eu chiar dupa ce am aflat ca sunt insatcinata, la cateva zile am facut o depresie urata de tot, plangeam si nu ma mai puteam oprii, urla sufletul in mine, m-am descarcat, m-am linistit si am zis ca ce va fi va fi, si cu siguranta daca plang nu rezolv nimic, asa ca am inceput sa ma bucur de sarcina si de burtica care crstea de la zi la zi.
Intr-adevar durerile de burta sunt aiurea si iti dau senzatia ca ceva nu e bine, se fixeaza sarcina asa ca stai linistita....si eventual cauta un ginecolog mai bun care sa te monitorizeze periodic si atunci cand ai nevoie!
Pupici pe burtica si........ ZAMBESTE....o sa fi mamica!!!!!!
Urmatorii 3 membri au apreciat mesajul lui loredana2200:
CCristina D (02 apr 2014), LOREDANA99 (02 apr 2014), mutulica (02 apr 2014)