View Single Post
  #3753 (permalink)  
Vechi 30 mar 2012, 15:31:31
Polux's Avatar
Polux Polux este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 17 oct 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Dieta: Personalizata
Date: 169cm, 54.5kg
Mesaje: 2.430
Aprecieri acordate: 666
Am fost apreciat(a) de 793 ori in 569 mesaje
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg (III)

Citat:
Anterior postat de Alexik Vezi mesajul
MS!
Da..era neagra 85%si cam 30-40 %am mancat.
Eh ,si painea si miere si iaurtulsi ficatul..cam ciudat.Oricum dupa m-amsimtit asa rau de am zis ca am rabdare deacum.

Dar nu stiu ce m-a apucase!Fusesem la market si acolo era o oferta cu coltunasi si puteai sa gusti...mai bine luam de acolo , asa am stat cu pofta-n gat!!

Azi am mancat de 2 ori pana acum(dar cantitati mici) mazare cu soia.Vreau sa renunt pt o perioada ..ori macar sa mananc rar la fulgii de ovaz+lapte si iaurt activia.Mi-au facut ceva probleme la intestinedureri si chestii de genu.Din cauza asta am tot facut niste greseli cu alimentatia.

Mh , cu invatatul e aiurea ca ma "enerveaza " burta , ma raceala.Am facut rost de bani pt kangoo jumps , cu chiu cu vai cu datorii da asta esi din cauza asta nici nu ma gandesc sa mai gresesc in alimentatie.

Daca-i zic lu mama ca ma duc la kangoo cred ca ma da afara din casa(am ff f f multe cheltuilei anul asta..dar oluna tot fac sport la sala!)

Si inca ceva , (Scuze de romaaan! ) O prietena ba face kangoo si slabeste , alta se infometeaza si slabeste ..nu pot sa stau asa

tie cum iti mai merge?Te pup

Mai, eu zic experienta mea: fulgi plus lapte (degresat sau nedegresat) = balonari, indispozitie, tranzit lent. Cu iaurtul e altceva, dar oricum iaurturile astea ultra mega procesate, nu stiu ce bine pot sa iti faca...

Kangoo am facut si eu si mi s-a parut amuzant, dar mai putin solicitant decat alte sporturi... eu zic ca daca faci si efort financiar si fizic pentru kangoo, clar trebuie macar o luna sa nu ai pic de abateri... mai ales ca ai f. putin de slabit...

Eu sunt cand cuminte cand nu... sport fac constant, fac de placere, dar am perioade cand mananc f. mult... aici trebuie sa lucrez eu...

Pup si weekend placut!
Polux, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1927 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1410 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1411 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]