View Single Post
  #3773 (permalink)  
Vechi 07 mar 2020, 09:40:18
butterfly30's Avatar
butterfly30 butterfly30 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 12 apr 2013
Locaţie: iasi, Romania
Vârsta: 40
Dieta: incerc sa traiesc sanatos
Date: 166cm, 68kg
Mesaje: 6.778
Aprecieri acordate: 5.351
Am fost apreciat(a) de 11.441 ori in 5.317 mesaje
Implicit Re: jurnal de fluturas

Ieri am intenționat un post de 36 de ore, dar aseară soțul mi-a făcut o surpriza de 8 martie, a luat copiii și a plecat la tara. Inițial am zis ca fac bicicleta și ma culc, dar mi-am revenit. Pana mea, e prima data în aproape un an când am o seara de relaxare, și post și bicicleta am tot făcut.. Asa ca am încălzit un pic de tochitura, mi-am luat murături și o înghețată la pahar și m-am băgat în pat cu un serial. Pe la 11 înainte sa închidă mega eu făceam cumpărături pt tura a doua, 2 ungi mari de semințe. Asa ca a doua masa.. O punga de semințe și doua felii pâine integrala cu brânză de burduf. No regrets

Azi m-am trezit cu o lehamite de lowcarb, nu credeam ca se poate. Cred ca de azi pana la Paște bag o rina, cred e singura varianta echilibrata în care sa reintroduce carbo fără sa ma îngraș. Nu mai vreau neapărat sa slăbesc, dacă ma mențin în jur de 57 și ma tonifiez sunt mulțumită, chiar nu arat rău deloc.
butterfly30, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
butterfly30, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1352 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1353 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Urmatorii 5 membri au apreciat mesajul lui butterfly30:
lonely (09 mar 2020), LOREDANA99 (09 mar 2020), niculina04 (09 mar 2020), Q88 (08 mar 2020), Zoe (08 mar 2020)