View Single Post
  #3780 (permalink)  
Vechi 28 ian 2011, 23:28:27
Livia89's Avatar
Livia89 Livia89 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 iul 2010
Locaţie: Oradea, Romania
Vârsta: 34
Dieta: Pesco-vegetariana hipocalorica
Date: 156cm, 50.2kg
Mesaje: 1.907
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Jurnal de slabit pentru slabute grupa 50-60 kg

Citat:
Anterior postat de mariy67 Vezi mesajul
daca depasesc cu un kil( am 61),ma primiti si pe mine?
eu vreau sa ajung la 53.
din experienta mea de slabire-de la 85 la 61,va pot spune ca nu exista dieta minune.exista vointa,mancare cat mai sanatoasa-carne pui,legume multe,fructe,ciorbite slabe,iaurturi slabe,si paine _eu fac doar in casa cu faina de secara si neagra-nu va suparati pe mine,dar si eu 12 ani am cautat diete minune,iar acu la 43 de ani cand se spune ca slabesti greu,am reusit.va pup.
va primim, bineinteles sunteti bine primita oriunde doriti sa va adresati, suntem structurate dupa greutate in ideea in care asa ne putem motiva mai usor pt ca eu nu pot da sfaturi unei persoane de peste 90 de kg, nu? sau ar considera ca nu stiu despre ce vorbesc

in fine, vreau sa va felicit pt rabdarea si ambitia de care sunt sigura ca ati dat dovada pt a slabi pana acum cat timp v-a luat?

nu se supara nimeni, pt ca veniti cu informatii pertinente legate de alimentatia sanatoasa miscare faceti? sunt sigura ca v-ar ajuta daca ati incerca sa combinati dieta sanatoasa cu putin sport, atat cat va permite timpul si/sau sanatatea

mult succes in continuare, nu mai aveti mult nu va lasati deziluzionata daca nu veti reusi intr-un anume timp prestabilit, cu cat aveti mai putine kg in plus, cu atat se slabeste mai greutz pastrati-va rabdarea si veti ajunge unde veti dori

Citat:
Anterior postat de Cristina07 Vezi mesajul
buna fetele primiti o noua slabuta in devenire, abia logata? m-am lasat de fumat acum 3 saptamani drept urmare am o pofta de mancare foarte mare iar stilul sedentar imi ajuta colaceii sa creascaaa , ma simt rau si nu stiu daca voi reusi sa tin un regim pt ca imi e pofta sa mananc orice, se spunea ca dc vrei sa testezi cu adevarat foamea trebuie sa faci testul morcovului(dc ai manca un morcov atunci iti e foame)ei bine, eu as manca si morcov si de toate mai ales ceva saratel sau ceva dulce...vreti sa fiti alaturi de mine sa devin o slabuta ??
bine ai venit nu dispera, pt toate exista o solutie

eu cred ca daca ti-ai ocupa timpul cu altceva nu ai mai avea tendinta sa mananci am citit undeva ca fumatorilor li se recomanda sa faca lucru de mana(crosetat, tricotat, cusut) pt a avea o alta preocupatie care tin de mana, in loc de a duce ceva la gura incearca si tu

apoi, este important sa mananci de 3 ori/zi, plus 2-3 gustari intre mesele principale, si sa mananci satios gandeste-te la ce mananci tu de obicei peste zi, fa o lista si spune-ne ca sa te mai ajutam cu sfaturi

miscare faci? pt ca si ea este importanta, in special daca vrei sa te concentrezi pe anumite zone problema, cum sunt acei colacei
Livia89, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1667 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1150 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1151 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]