View Single Post
  #3782 (permalink)  
Vechi 23 feb 2012, 15:51:26
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de moni30 Vezi mesajul
Flori, felicitari
e bine ca iti atingi scopul...si ca esti ambitioasa si noi....ne tinem de tine
ai zis ca renunti la a te cantari dupa ce cobori sub 80 nu i asa
Nico, eu yic sa nu renunti, mai ales ca tu ai mai tinut dieta asta si ai avut rezultate....data trecuta te a durut capul? ai zis ca tu iesi rar din casa , o fi si de la asta...presiune...mai iesi la aer si vezi cum va fi, bine ca se face cald si mai putem iesi cu puisorii
va pup, ca eu am treabaaaa multa, nu stiu cand mai fac sport, ca nu mai am timp, azi am fost pana la servici , am stat o ora si mi am adus de lucru acasa, si mi o groazzzza, dar maine , trebuie sa merg neaparat, insa imi pare bine , ca maine la vitamine mai usor imi trece la servici
pt cina, mi a luat sotul prajituri ; dobos cu ciocolata, pandispan cu mere, cremşnit,,, ce sa servesc...eu as vrea din toate
deocamdata nu renunt ,dar mai fac mici incalcari de la regula:de ex aseara pe la 0.00 am papat un mar ,e gresit ,nu e ,asta e!!!! fapta-i consumata!!!
data trecuta nu m-a durut capul!
aseara am iesit o ora! sa vedem dupa ce se trezesc copiii cum e vremea ,poate ies si azi!
eu zis sa papi din tooate cate putin ,eu asa as face!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
da stiu ca asa am zis...dar acum sunt curioasa daca se mentine cantarul sub 80...aseara am facut sport..deobicei dupa ce fac sport scade si cantarul

fetelor credeti ca e prea des sa fac sport o zi da una nu?
ma gandesc sa nu se transforme grasimea in masa musculara..
EU AM FACUT SAPTAMANA ASTA ZILNIC!TAE-BO! O FI BINE ,NU O FI ,EU AM FACUT!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Nicoleta, ii foarte posibil sa te doara capul din doua motive:

1. fierea si ficatul tau sunt deranjate de noua alimentatie...asta stiu de la vara.mea care atunci cand facea criza de fiere o durea capul cu saptamanile

2. nu bei destul lichid

acuma mai sunt si alte cauze dar cam astea ar fi cele mai probabile in situatia ta, cred eu
de baut beau cam 1300-1500 ml ceai si vreo 500 ml apa!/zi!!
cu ficatul am avut probleme de mica ,sa sti! este posibil sa fie si asta!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
o sa fac schimb intre proteine si amidon...maine tin amidon..am vb cu soacramea si imi face ciorba de fasole si fasole batuta...sambata tin proteine si mananc ciorba de miel doar cu smantana..fara ou... si friptura de miel(nu prea imi place) si cred ca o sa imi fac o pulpa de pui...iar duminica paste cu sos de ciuperci si smantana si seara tarta cu afine(mi-a facut-o mai dietetica) si prajitura rafaelo(doar o sa gust)...pfoaa cat mai e pana duminica seara)))
wow!!! ce de bunatati!!!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat