View Single Post
  #3790 (permalink)  
Vechi 07 iun 2012, 12:58:02
VentoFreddo's Avatar
VentoFreddo VentoFreddo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă ModelSlăbuţă Model
Merite:
SUNT RESPONSABIL  
Data înregistrării: 11 ian 2010
Locaţie: Braila, Romania
Vârsta: 47
Dieta: sanatoasa personalizata
Date: 174cm, 65.6kg
Mesaje: 17.573
Aprecieri acordate: 7.170
Am fost apreciat(a) de 8.280 ori in 2.421 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Buna fetele!
Ce cald e azi..am fost plecata toata dimineata,am gasit si somon proaspat,am luat si pulpe de iepure pt cina..face sotul cu pasta de tomate,usturoi,vin si masline negre..deabia astept
meniul de azi:
gustare-4 caise
dupa jumate de ora-md-o clatita integrala cu gem de fructe padure+un deget de expresso decof
gustare-12.30-capsuni cu 2 pliculete indulcitor stevie
pranz-14-somon in tigaie cu spanac microundit,salata cu otet mere si vin alb+6 ciuperci mari gratar
gustare-10 gr cioco 80%+un expresso decoff
cina-o pulpa iepure cu sos +salata de castraveti


Citat:
Anterior postat de St3fyk Vezi mesajul


Cu siguranta am s-o incerc si pe asta Deocamdata eu am decat faina "Slabesti mancand" merge si cu ea?


Pupici!
Incearc-o!A devenit preferata sotului
Stiu ca faina aia o poti combina si cu lipide,tip ou,deci painea din ea o poti manca si la Pl.EU nu am facut niciodata pt ca aici nu se gaseste si in Ro am stat prea putin timp.

Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Foarte multe calitati are aceasta planta.Dar dupa cum se vede are prea putine frunze (cred ca si de asta e atat de scumpa).O sa vad cand infloreste ca sa ma duc sa o culeg ca neinflorita nu o cunosc.Am pus poza mai jos ,asta e cicoarea ,nu?
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Da,asta e..dar zice in articol ca se culeg doar frunzele de baza,deci mult inainte de a inflori..cred eu.Adica cand planta are doar alea 4-5 frunze,ca papadia..da cum sa o deosebesti de alte ierbaturi nu mai stiu
Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Neata fetelor,
Citat:
Anterior postat de Anorien Vezi mesajul
Emy, minunat sfat cu cereale in iaurt, s-au inmuiat si au fost super bune.
O sa fiu mereu complet sincera si pe forum si cu mine insami: cred ca micul meu dejun nu a fost foarte conform: iaurtul era un kefir cu 3% grasime, iar ovazul nu era tarate, ci fulgi. Am pus si o lingurita de seminte de seminte de in in el.
La gustare mi-am luat migdale crude.
La pranz comand ceva peste cu legume ca nu mi-am luat nimic pachet la mine.
Iar la cina, as face un piure de mazare (mazare fiarta blendata cu putin ulei de masline), dar nu stiu daca se poate consuma cu carne? Daca nu e nevoie cu carne, o voi face mancare de mazare ca sa o pot manca goala (nu stiu cu ce altceva o pot asocia).
Ma bucur ca ti-au placut fulgii.Si eu tot fulgi am..integrali.
Eu nu stiu sa citez cartea,pagina si alineatul,dar stiu ce mi-a ramas in cap si cum am facut eu..mazarea verde stiu ca se combina cu carne,fapt e ca eu am mancat f des cu pui,curcan,si am slabit..dar nu prea ma omor cu mazarea.In schimb cea uscata stiam ca nu se combina cu lipideVad aici ca e tocmai invers..
Citat:
Anterior postat de laurra Vezi mesajul
Poti sa o combini cu carne daca este din aceea uscata si nu la conserva.
Tocmai pe dos am facut..adica nu cu conserva,da cu deaia congelata..PArca fusesera aici discutii care ziceau ca e ok sa o combinam cu grasimi..Magdaaaa,help!!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
Buna dimineata!
Citat:
Anterior postat de Fl0r3ntina Vezi mesajul
fetelor eu azi intentionez sa fac o ciorba de fasole boabe daca ii pun morcov si telina nu e bine?
carne, oua, lapte, branza..astea se pot manca in prima faza...pt ca nu stiu ce IG au...
dar capsuni?
dar daca mananc lapte cu cereale fitness la MD e bine?
Multumesc!
Eu am evitat,in ciorba de fasole am pus ardei gras,dovlecei,tulpinele si frunzele de la telina..si a fost f gustos si asa.
Capsunile si toate fructele de padure se pot manca oricand,chiar si la sfarsitul unei mese Pl..deci combinata cu grasimi
Citat:
Anterior postat de eva 9 Vezi mesajul
MULBERRY= duda

fetelor ati facut foarte bine ca ati ales dudele negre... e o regula, cea a steagului Germaniei care zice ca fructele trebuie consumate dupa culorile acestui steag: cele galbene au antioxidanti, cele rosii au antioxidanti mai multi decat cele galbene dar mai putine decat fructele negre/mov, iar fructele negre sunt bombe de antioxidanti.
deci daca alegeti mereu struguri negri, blueberries (afine cred ca se numesc) coacaze negre etc etc nu dati gres

va salut gagici pe toate!!
eu sunt iarasi dupa 24 de ore de garda... azi ma duc iar la dentist sa-mi scot firele din gura ...yeeeeyyy poate am sa pot manca si eu ca omu normal.
ieri am mancat numai branza quarc, ceva gen urda cu 0.3% grasime, vreo 500g cred cu piure de mere si mango, niste mozzarele mici mici si cam atat... ce parere aveti?? am mancat cu lingurita mica si mi-a luat o ora sa mananc ce voi ati manca in 3 minute cu un linguroi... nu mai pot culmea e ca nici nu mi e foame. azi noapte pe la 11 ma uitam la o ciocolatica mica de 25 g cu 85% cacao si-am zis "neee, n-am chef!" deci va dati seama daca am ajuns sa refuz ciocolata ce defecta sunt
sper sa-mi revin. mama a calit niste varza murata cu boia si sos de rosii... langa sunt niste carnati foarte picanti...


Waaa...ce super!!deci am liber la dude negrePai si strugurii negri sunt buniiii,da nenea MOnty zice nu.Eu ii consum totusi..in stare de..vin!
Iubita draga,sper sa revii repede la normal,si sa poti manca ,ca e tare frustrantSanatate!

Fetele,va pup cu drag,o zi frumoasa sa aveti!
PS.Pt cine vrea sa ma cunoasca si nu ma stie inca,am pus cateva poze acuma:::::::::::
VentoFreddo, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1858 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1341 kcal/zi. Pentru a slăbi 3.5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 954 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de VentoFreddo; 07 iun 2012 at 13:05:03.
Răspuns cu citat