View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 18 iul 2009, 18:06:49
mad24's Avatar
mad24 mad24 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 30 mai 2009
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: personalizata
Date: 164cm, 78kg
Mesaje: 458
Aprecieri acordate: 36
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 152 mesaje
Implicit Re: jurnal savu_oana2007

Citat:
Anterior postat de savu_oana2007 Vezi mesajul
Ai dreptate! Sunt o puturoasa,uite promit(si imi promit si mie) k sar coarda de 3 sau 5 ori pe sapt.+ abdomene(gimnastica) .
Am pus 2 minute gimnastica deoarce am facut 100 de abdomene..Asta e,,,vointa asta.tb sa fac mai multe pt mine...ms oricum pt sfat..si e bine k mai ma certi k asa fac.te pup........cu meniul cum stau...stiu k nu prea bine,,,dar au fost 2 sapt in care iar am inceput sa mananc ceva carne(sarmale,,,) dar gata.
abdomenele singure nu slabesc!!!!!!!!!!!!
dc vrei sa slabesti, fa cardio! grasimea nu se duce doar de pe abdomen, ci de pe tot corpul in aceeasi masura, asa ca nu te ajuta prea mult. ca sa ti se vada "patratelele", trebuie sa ai grasimea corporala sub 6%, ceea ce ffff putin, asa ca te sfatuiesc sa te apuci de alergat, aerobic, tae bo sau ce ti place tie(sarit coarda).
in cel mai bun caz, poti sa ti mai ridici putin muschii abdominali, dar nu o sa reusesti cu doar 100 abdomene pe zi.

carne e bn sa mananci, chiar indicat, dar trebuie sa fie slaba(pui, curcan, vita ) sau peste, bineinteles cu atentie la cantitate.

iti urez succes si sper sa reusesti sa faci schimbarile necesare! spor la slabit!
__________________
To give anything else than the best is to sacrifice the gift. - Steve Prefontaine

Tu esti cea mai importanta persoana din viata ta.

Jurnal de cursa lunga