View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 29 iun 2010, 21:26:42
marilo's Avatar
marilo marilo este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 24 iun 2010
Locaţie: Craiova, Romania
Vârsta: 64
Dieta: numar de calorii
Date: 164cm, 92.8kg
Mesaje: 3.882
Aprecieri acordate: 3.523
Am fost apreciat(a) de 3.406 ori in 1.604 mesaje
Implicit Re: Sunt si babete "slabute" pe aici?

Buna , draga Dana. Imi permit sa-ti spun asa caci astfel ma simt mai aproape si pot sa ma exprim deschis. Vad ca tu esti mai optimista decit sunt eu. Am 50 de ani si in urma unei fracturi, complicata cu o embolie pumonara care m-a obligat sa ma las de fumat, a faptului ca in acelasi timp am intrat si la menopauza am luat 25 de kg. Am reusit sa scap de 10 dar cu restul nu mai pot sa fac nimic de ceva timp. Am probleme si cu spatele si cinstit nici nu-mi place miscarea mai mult decit mersul pe jos( vreo 20 de min. pina la serviciu si 20 min inapoi acasa). Cind imi pipai ,,gusa,, ma apuca si remuscarile ca nu fac mai mult si mai fac un pic de bicicleta, dar nu prea mult ca transpir si nu-mi place senzatia .Am nevoie sa-mi aduca cineva aminte ca sunt mai grasa decit ar trebui, ca incalc dieta cam usor, etc.Culmea acum prin natura serviciului intru zilnic de mai multe ori intr-o covrigarie ,unde pe linga covrigii care imi plac asa de mult mai gasesc acolo si gogosi, clatite, saratele cu cascaval ,mmm. Nici nu stii ce eforturi fac sa nu ma ating de nimic si cind vad ca la cintar nu se cunoaste nimic ma ,,depresurizez,, Am sa intru zilnic pe forum ca sa-mi amintesc ca am un scop pe care trebuie sa-l ating. Atit pentru astazi. Numai bine si
Răspuns cu citat