View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 22 iul 2010, 10:19:28
alina huzuneanu's Avatar
alina huzuneanu alina huzuneanu este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 15 feb 2010
Locaţie: alexandria, Romania
Vârsta: 56
Date: 168cm, 86kg
Mesaje: 66
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Slabute din Rosiorii de Vede/Alexandria

bonjurica fetele! am mai intrat pe aici dar am vazut ca nu a mai scris nimeni. am avut o perioada foarte aglomerata in ultimul timp. fetita cea mare a plecat si ea in olanda si noi am ramas ca doi pustnici pe aici. noroc cu internetul ca pot tine legatura cu ele si le mai si vad. voi cum mai stati cu cura de slabire? eu stau f prost, dar am mai dat jos 500 grame. am vorbit cu sora mea zilele trecute despre asta (m-a uimit cand am vazut-o ce bine arata) si am intrebat-o ce-a facut? si mi-a raspuns simplu : "mananc rational". am intrbat-o cum adica? si mi-a spus ca nu sare peste mese (asa cum fac eu), iar intre mese mai cate o feucta sau altceva, iar cina o serveste ultima data la orele 18,00. vreau sa va spun ca am inceput si eu sa am o viata rationala, dar ma chinui enorm. mi-a spus sa nu mai rabd de foame si sa nu mai manac mult odata ca atunci ne ingrasam mai mult, deoarece organismul isi face rezerve. vreau sa va spun ca n-am gustat paine de o saptamana, dar am mai mancat paste si am inceput sa reduc portiile de mancare. va pup si va doresc o zi buna!
alina huzuneanu, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1768 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1251 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat