View Single Post
  #38 (permalink)  
Vechi 01 dec 2010, 17:34:26
princess95's Avatar
princess95 princess95 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 10 oct 2010
Locaţie: Causeni, Moldova
Dieta: personalizata
Date: 168cm, 42.2kg
Mesaje: 327
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal princess95

Citat:
Anterior postat de CrisetenO Vezi mesajul
Buna dimineata, soare!

Ce mai faci azi, Nadea? Care a fost rezultatul de la cantar? I-ai dat mamei tale cantarul? Spune-i sa-l ascunda timp de trei zile!

Hai spune-ne si noua ce mananci azi. Sa stii ca si mie mi-a fost foarte greu sa cresc la 800 kcal: aveam impresia ca n-am ce face cu atatea calorii in plus. Sa te ajut cu niste exemple de meniuri la 800 kcal?

Te pup dulce,

Cristina

PS: Hai sa facem un pact -- eu nu am sa te cert niciodata, numai am sa te incurajez. Dar tu nu ai voie sa ma minti: trbuie sa spui adevarul cu privire si la greutate si la cat mananci (sa afisezi meniul complet, luat de pe calculatorul de calorii, da?). Si eu am zile in care nu fac nr. de kcal impus DAR atunci am grija zilele urmatoare sa ma corectez. Deci hai sa fim sincere, si sa ne vindecam impreuna de anorexie!
Buna Cristina,ma intelegi perfect,spui exact ceea ce fac ,intradevar ma gindesc numai la mincare ,dar cum ajunge timpul sa manink fug de el si daca manink mai mult atunci ma caiesk moolt. azi a fost o zi mai incarcata asa ca nu am mincat prea normal,dar iti spun tot sincer
CALORII INGERATE
Micul dejun, ora 06:00
Ceai verde, 250ml - 5 calorii
Covrigei, Taralli, 20g - 84 calorii

Gustare 1, ora 14:00
Mandarine, 100g - 53 calorii

Prânz, ora 16:00
Hrisca gatita (fiarta, prajita), 200g - 184 calorii
Gnocchi cu sos de rosii, ciuperci si ceapa, 75g - 162 calorii
Muraturi asortate, 200g - 36 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
TOTAL CALORII: 524 calorii

ACTIVITATI FIZICE
Metabolism bazal - 1258 calorii
--------------------------------------------------------------------------------------
CALORII CONSUMATE: 1258 calorii

MULTUMESK MOOLT DE SUSTINERE ,,,,sa stii ca ma ajuta mult sfaturile tale si sustinerea ta.....deCi HaI sa Ne ViNdEkAm imPrEuNa
MULTUMESK....apropo kum pot sa-ti vad meniul ca sa ma konduk dupa el sunt gata sa te askult si mai linistit mult kind mi-ai spus ca te poti mentine......Apropo KINTARUL l-am askuns....dimineata aveam 43 kg asa ca 3 zile nu ma apropii de el
Răspuns cu citat