View Single Post
  #382 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 07:34:52
iuanutza's Avatar
iuanutza iuanutza este deconectat
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

neatza...hmmm, ma simt cam aiurea....azi-noapte pe la 12 am calcat-o pe bec urat de tot...eram la zi de vitamine, si mi s-a facut foame si am papat cioco si inghetata dietetica...imi era f pofta...stiu ca imi va incetini procesul de slabire, numai sper sa nu mi-l anulezeze de tot...m-am enervat putin, dupa ziua de carbo, am mancat f mult si dulciuri, si in dimineata urmatoare m-am cantarit pt ca pur si simplu imi era frica sa nu fi pus exagerat pe mine, insa din contra, nu a fost deloc asa si m-am bucurat mult...la ziua de vitamine, am mancat ok pana la pranz...la ora 1 am mancat banane deshidratate ca ma saturasem tot de banane si piersici sau struguri, iar apoi pe la vreo 2 mi-am facut o salata maaaaare de rosii, castraveti si ceapa cu putin ulei si ceapa, si m-am umflat bine de la ea, si mi-am zis...gata, mi-e deajuns pe azi asta, nu o sa mai mananc...si am si plecat de acasa, pana seara tarziu si nici nu mi-a fost foame...cand am ajuns acasa, am vrut sa ma cantaresc sa vad daca nu am exagerat cu salata aia, iar cantarul mi-a aratat cu vreo 700 g mai mult decat dimi, si atunci m-am enervat si am papat pe la 12 noaptea cioco si inghetata dietetica, stiu ca am o problema, inca nu sunt destul de relaxata in privinta mancarii, si ca repede sar pe cantar cand mananc ceva interzis, chiar lucrez la faza asta....in fine, azi o sa urmez cu o zi normala de proteine, sper numai sa nu imi fi afectat mult procesul de slabire....o zi frumoasa va doresc la toate....
p.s.sa nu faceti ca mine, mancati putin si des(inca o descoperire de a mea)pt ca astfel organismului ii va fi mai usor sa digere, ca si eu am mancat o salata mega mare si i-a luat f mult s-o digere, mai bine o imparteam in 3 portii ca alstfel nu intampinam problemele astea....deci putin, des, cat mai necombinat intre ele(chiar si fructele), cu moderatie fructele uscate, adica o data la cateva zile, ca la naiba ele fac praf dieta riena consumate zilnic....chiar si cele oleginoase, dar alea nu-s chiar asa periculoase daca nu-s sarate sau prajite
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]