Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #381 (permalink)  
Vechi 03 oct 2011, 21:40:56
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

=Zi de vitamine 12=
m.d-o banana, nuci
g1-o piersica, stafide
g2-struguri
pranz-banane deshidratate
cina-salata de legume cu putin ulei si otet(ceapa, rosii, castraveti)
sport:50 min pilates
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #382 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 07:34:52
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

neatza...hmmm, ma simt cam aiurea....azi-noapte pe la 12 am calcat-o pe bec urat de tot...eram la zi de vitamine, si mi s-a facut foame si am papat cioco si inghetata dietetica...imi era f pofta...stiu ca imi va incetini procesul de slabire, numai sper sa nu mi-l anulezeze de tot...m-am enervat putin, dupa ziua de carbo, am mancat f mult si dulciuri, si in dimineata urmatoare m-am cantarit pt ca pur si simplu imi era frica sa nu fi pus exagerat pe mine, insa din contra, nu a fost deloc asa si m-am bucurat mult...la ziua de vitamine, am mancat ok pana la pranz...la ora 1 am mancat banane deshidratate ca ma saturasem tot de banane si piersici sau struguri, iar apoi pe la vreo 2 mi-am facut o salata maaaaare de rosii, castraveti si ceapa cu putin ulei si ceapa, si m-am umflat bine de la ea, si mi-am zis...gata, mi-e deajuns pe azi asta, nu o sa mai mananc...si am si plecat de acasa, pana seara tarziu si nici nu mi-a fost foame...cand am ajuns acasa, am vrut sa ma cantaresc sa vad daca nu am exagerat cu salata aia, iar cantarul mi-a aratat cu vreo 700 g mai mult decat dimi, si atunci m-am enervat si am papat pe la 12 noaptea cioco si inghetata dietetica, stiu ca am o problema, inca nu sunt destul de relaxata in privinta mancarii, si ca repede sar pe cantar cand mananc ceva interzis, chiar lucrez la faza asta....in fine, azi o sa urmez cu o zi normala de proteine, sper numai sa nu imi fi afectat mult procesul de slabire....o zi frumoasa va doresc la toate....
p.s.sa nu faceti ca mine, mancati putin si des(inca o descoperire de a mea)pt ca astfel organismului ii va fi mai usor sa digere, ca si eu am mancat o salata mega mare si i-a luat f mult s-o digere, mai bine o imparteam in 3 portii ca alstfel nu intampinam problemele astea....deci putin, des, cat mai necombinat intre ele(chiar si fructele), cu moderatie fructele uscate, adica o data la cateva zile, ca la naiba ele fac praf dieta riena consumate zilnic....chiar si cele oleginoase, dar alea nu-s chiar asa periculoase daca nu-s sarate sau prajite
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #383 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 07:59:53
azra's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
Locul 3 la concurs  
Data înregistrării: 06 aug 2010
Locaţie: braila, Romania
Vârsta: 37
Date: 169cm, 120kg
Mesaje: 7.611
Aprecieri acordate: 1.258
Am fost apreciat(a) de 1.431 ori in 912 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

neata
asa cum am zis si la mine in jurnal zic si aici,sa continui azi cu ziua de proteine ,doar sa faci ceva mai mult sport si inca ceva ff important nu te mai cantari seara ca intotdeauna iti va arata diferit,si nu o face nici zilnic,cel mai corect e o data la o sapt asa cum au zis si fetele dupa ziua de vitamine dar numai dimineata si pe nemancate,de preferat dupa ce mergi la baie
era normal sa iti arate mai mult atunci pt ca toata ziua ai papat si s-a adunat in stomacel,ia incearca sa stai o sapt fara cantar...
pot fi diferente la cantar si de la o zi la alta,poate ai retinut apa,sau ai probleme cu tranzitul..eu asa am patit o data ,de la o zi la alta am avut cu 2 kg mai mult dar apoi am asteptat pana a trecut o sapt si mi-a aratat in minus
succes
__________________
jurnalul meu-slabuta in devenire

1.08.2012-1.12.2012 :105.5kg -85kg =-20.5kg (Dukan)

dacă ai totul nu trebuie să spui, să arăți, să epatezi, iar dacă nu ai nimic nimic, nu trebuie să fii trist, pentru că ai cel mai mare dar ... viața, prieteni, familie, lucruri mult mai importante
  #384 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 08:50:14
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de azra Vezi mesajul
neata
asa cum am zis si la mine in jurnal zic si aici,sa continui azi cu ziua de proteine ,doar sa faci ceva mai mult sport si inca ceva ff important nu te mai cantari seara ca intotdeauna iti va arata diferit,si nu o face nici zilnic,cel mai corect e o data la o sapt asa cum au zis si fetele dupa ziua de vitamine dar numai dimineata si pe nemancate,de preferat dupa ce mergi la baie
era normal sa iti arate mai mult atunci pt ca toata ziua ai papat si s-a adunat in stomacel,ia incearca sa stai o sapt fara cantar...
pot fi diferente la cantar si de la o zi la alta,poate ai retinut apa,sau ai probleme cu tranzitul..eu asa am patit o data ,de la o zi la alta am avut cu 2 kg mai mult dar apoi am asteptat pana a trecut o sapt si mi-a aratat in minus
succes
da iubita, un raspuns perfect mi-ai dat...insa tu nu stiu, fetele mai vechi de la mine din jurnal stiu asta...eu am o problema serioasa cu cantaritul de o vreme incoace, jur ca simt cateodata ca e ca un drog pt mine, si f greu ma abtin sa nu ma cantaresc, cu rina m-am abtinut cel mai mult, insa dupa ziua de carbo, si in general dupa zilele de carbo mi se face frica ca mananc prea mult si imi iese situatia de sub control, de aceea sar repede pe cantar...nu stiam ca si tie iti poate arata asa diferente mari de pe o zi pe alta...da chiar m-am enervat rau de tot cand am vazut ca in ziua de vitamine imi arata mai mult decat la carbo(cantarindu-ma la aceeasi ora), si atunci am clacat....oricum invatz din greseli, ca de cand am inceput cu rina tot mai descoper cate una alta, si sper sa ajut si pe altele din experientele mele...ma rog sa am numai puterea in legatura cu cantaritul asta, stiu f bine regulile de cantarit o data pe sapt pe stomacul gol, dar na, am drogul in sange....trebe sa ma detoxific

p.s.aaa, nu stiam ca numai dupa ziua de vitamine trebuie sa ma cantaresc, inca o descoperire, no asa am sa fac, o data pe sapt, dupa ziua de vitamine
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]

Ultima dată editat de iuanutza; 04 oct 2011 at 08:56:19.
  #385 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 09:40:31
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Nu-i nimic ca ai gresit...se mai intimpla insa sa nu fie prea des. Asa ca capul sus si papi azi proteine. Cit despre cintar ce sa mai repet si eu ce stii si singura. Si eu aveam perioade cind ma urcam in fiecare zi pe el, dar acum mi-am linistit mai bine ma urc mai rar ca sa vad diferentele care oricum o sa apara. Acum ma gindesc sa nu ma mai cintaresc pina la ziua de apa...adica peste o saptamina...si sint sigura ca atunci o sa fie bun cu mine. Incearca si tu sa gindesti asa...cu cit te cintaresti mai rar cu atit vezi mai bine diferentele. Iar 700 gr. in plus asta nu-i nimic - poate ai baut multe apa, retinere de lichide, etc.
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #386 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 09:59:51
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
Nu-i nimic ca ai gresit...se mai intimpla insa sa nu fie prea des. Asa ca capul sus si papi azi proteine. Cit despre cintar ce sa mai repet si eu ce stii si singura. Si eu aveam perioade cind ma urcam in fiecare zi pe el, dar acum mi-am linistit mai bine ma urc mai rar ca sa vad diferentele care oricum o sa apara. Acum ma gindesc sa nu ma mai cintaresc pina la ziua de apa...adica peste o saptamina...si sint sigura ca atunci o sa fie bun cu mine. Incearca si tu sa gindesti asa...cu cit te cintaresti mai rar cu atit vezi mai bine diferentele. Iar 700 gr. in plus asta nu-i nimic - poate ai baut multe apa, retinere de lichide, etc.
vai, habar nu aveti cat de importanta e sustinerea asta, e ca o gura de aer proaspat, chiar daca ma simt putin deprimata acuma....ieri am stiut ca asa o sa patesc azi, si mi-am asumat raspunderea...pai cu cantaritul, o sa o iau mai usurel, o data pe sapt pt inceput...pt ca sunt constienta ca e cel mai mult timp de necantarire pe care il pot tine momentan....
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #387 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 10:08:04
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

vai, habar nu aveti cat de importanta e sustinerea asta, e ca o gura de aer proaspat, chiar daca ma simt putin deprimata acuma....ieri am stiut ca asa o sa patesc azi, si mi-am asumat raspunderea...pai cu cantaritul, o sa o iau mai usurel, o data pe sapt pt inceput...pt ca sunt constienta ca e cel mai mult timp de necantarire pe care il pot tine momentan....
imi pare bine...mereu e mai usor cind te sustine cineva.
Imi place numele jurnalului tau...eu cred ca toate avem asa "prieteni" care ne vreau binele...eu de exemplu am....care mor de invidie si ciuda cu fiecare kg al meupierdut - si stiu si de ce....ca nu-s in stare sa faca ceea ce fac eu - sa manince sanatos, sa faca sport, sa arate bine - fara burta, fara sunci si fara celulita. Dar sincer mie nu-mi pasa ce crede lumea eu vreau sa-mi placa ce vad in oglina...si cu siguranta nu-mi placea ce vedeam la 78kg si nu mai vreau niciodata sa ajung asa...in schimb acum imi place chiar daca mai am de lucrat si cu dieta insa si mai mult cu sportul.
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #388 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 10:17:42
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
imi pare bine...mereu e mai usor cind te sustine cineva.
Imi place numele jurnalului tau...eu cred ca toate avem asa "prieteni" care ne vreau binele...eu de exemplu am....care mor de invidie si ciuda cu fiecare kg al meupierdut - si stiu si de ce....ca nu-s in stare sa faca ceea ce fac eu - sa manince sanatos, sa faca sport, sa arate bine - fara burta, fara sunci si fara celulita. Dar sincer mie nu-mi pasa ce crede lumea eu vreau sa-mi placa ce vad in oglina...si cu siguranta nu-mi placea ce vedeam la 78kg si nu mai vreau niciodata sa ajung asa...in schimb acum imi place chiar daca mai am de lucrat si cu dieta insa si mai mult cu sportul.
imi place optimismul tau...sa gandesti mereu asa, pt ca, crede-ma din pacate vor veni momente cand te vei simti ca dracu, si nimic nu te va multumi chiar daca iti atingi targhetul cu greutatea, si vei dori tot mai putin, insa pt momente din alea voi fi eu si multe alte sustinatoare...eu de ex nu pot scapa de burta, cu toate ca la inaltimea mea, greutatea actuala e perfecta, ba unele pers imi spun ca sunt prea slaba, insa burta a fost si e acolo...stiu ca trebuie sport, si exercitiile gen cardio care m-ar ajuta cel mai mult pt burtica nu-mi plac...imi place in schimb pilatesul, ca e mai static, isi face si ala treaba, dar necesita mult mai mult timp....chiar ma gandeam...oare si la 50 kg tot voi avea burta?...voi fi o anorexica cu burta
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #389 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 10:26:16
mutulica's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de iuanutza Vezi mesajul

imi place optimismul tau...sa gandesti mereu asa, pt ca, crede-ma din pacate vor veni momente cand te vei simti ca dracu, si nimic nu te va multumi chiar daca iti atingi targhetul cu greutatea, si vei dori tot mai putin, insa pt momente din alea voi fi eu si multe alte sustinatoare...eu de ex nu pot scapa de burta, cu toate ca la inaltimea mea, greutatea actuala e perfecta, ba unele pers imi spun ca sunt prea slaba, insa burta a fost si e acolo...stiu ca trebuie sport, si exercitiile gen cardio care m-ar ajuta cel mai mult pt burtica nu-mi plac...imi place in schimb pilatesul, ca e mai static, isi face si ala treaba, dar necesita mult mai mult timp....chiar ma gandeam...oare si la 50 kg tot voi avea burta?...voi fi o anorexica cu burta
daca sincer si mie mi se pare ca esti destul de slaba, eu cred ca nu ai nevoie de dieta, ci numai de sport - tu stii. Tae-bo e foarte bun, am citi ca femile dupa nastere ai scapat de burta cu el..dar tu cred ca ai o bucatica de burtica si-ti faci asa probleme mari.
Trebuie sa te iubesti asa cum esti!!!!!!!!!
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #390 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 10:41:11
iuanutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Cont restricţionat
Merite:
 
Data înregistrării: 28 aug 2011
Locaţie: cluj, Romania
Vârsta: 39
Dieta: hipocalorica
Date: 172cm, 63kg
Mesaje: 2.201
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Citat:
Anterior postat de mutulica Vezi mesajul
daca sincer si mie mi se pare ca esti destul de slaba, eu cred ca nu ai nevoie de dieta, ci numai de sport - tu stii. Tae-bo e foarte bun, am citi ca femile dupa nastere ai scapat de burta cu el..dar tu cred ca ai o bucatica de burtica si-ti faci asa probleme mari.
Trebuie sa te iubesti asa cum esti!!!!!!!!!
acum poti sa vezi si tu poze cu mine, pt ca albumul mi l-am facut doar pt prieteni, te pup, multumesc pt tot, chiar m-ai ajutat enorm, nu o sa uit asta....iti doresc o zi perfecta...azi mi-am facut pt lucru un fel de salata greceasca cu telemea si putin iaurt si rosii, plus o feliutza de paine, nu vreau sa imi fie foame, cu toate ca dupa zile in care gresesc am tendinta sa ma pedepsesc...imediat ma pornesc la lucru, asa nu am chef, ca ma cam doare spatele ca ieri mi-a fost cam frig, dar nu am incotro...trebe sa plec...aaa, inca o descoperire...nu imi mai cumpar niciodata paine neagra sau de secara in cantitate mare pt ca doar eu o mananc si se mucegaieste repede, imi iau paine wassa ca aia sta f mult fara sa mucegaiasca...pup la toate
iuanutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2187 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1670 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
binele, calorii, conjuncturile, dieta, dieta de slabit, in, iuanutza, jurnal, jurnale, ne, prietenii, ro, sanatos, scapam, slabit, slabute, vor


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Cum sa ramanem "slabute" si in vacanta...:D mad24 Mentinere 14 12 iul 2014 19:15:17
Pana de Craciun sa ne "transformam" in slabute! Slabuta Concursuri 849 05 ian 2011 21:28:51
Cum sa ma integrez in comunitate, cum sa devin o "Slabuta"? ianna Ghidul slabutelor incepatoare 4 11 mai 2010 10:33:53
Concurs "Sa ne mentinem de sarbatori", Luna IX (21 decembrie - 5 ianuarie) Slabuta Concursuri 93 05 ian 2010 22:08:12

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole