View Single Post
  #3820 (permalink)  
Vechi 28 sep 2012, 21:30:37
Prapadeala's Avatar
Prapadeala Prapadeala este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 20 sep 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 40
Date: 162cm, 57kg
Mesaje: 6.246
Aprecieri acordate: 724
Am fost apreciat(a) de 2.463 ori in 1.495 mesaje
Implicit Re: Regimul Dukan (partea 2)

Citat:
Anterior postat de Sabine_28 Vezi mesajul
Felicitari !!!



Miha, mie imi zice 58, eu as vrea sa ma opresc la 56, acolo ma simt bine, din pacate are dreptate Dukan, la 56 si chiar un pic mai jos am ajuns de mai multe ori pana acum, dar niciodata nu m-am mentinut....58 era greutatea mea stabila in facultate, mai puneam 1-2 kg iarna, de sarbatori
Oricum, 49 mi se pare putin pt o femeie care se apropie de 30 de ani, dar cred ca fiecare dintre noi stie mai bine la cat sa se opreasca, si daca e o greutate la care tu te-ai simtit cel mai bine




Felicitari !
Eu mai mananc si cu 2-3 % grasime, ba chiar la PL pun in salata Hochland cu 10 % grasime, nu cred ca m-a afectat pana acum
Mai poti incerca si tofu, daca-ti place, cel de la Inedit are cam 4% grasime

Eu nu ma stiu la 49 de kg...e un mister pentru mine. Am o colega care are aceeasi inaltime ca mine si are intre 49 si 50 de kg si arata super. Nu e prea slaba, nu se vad oase, arata super

Sa stii ca eu inca nu constientizez prea mult ca ma apropii de 30... stiu ca sunt pe la un 20 si ceva, dar nu asa de aproape de 30

O sa mai diversific, momentan, la atac incerc sa ma tin tare pe pozitii si la croaziera voi mai diversifica
Prapadeala, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 1898 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1381 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]