View Single Post
  #383 (permalink)  
Vechi 06 sep 2010, 00:06:05
Roxii's Avatar
Roxii Roxii este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 30 apr 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 31
Dieta: Mentinere
Date: 163cm, 48kg
Mesaje: 3.308
Aprecieri acordate: 4
Am fost apreciat(a) de 2 ori in 2 mesaje
Implicit Re: Jurnal Saartjie - O sa reusesc pentru ca vreau!

Citat:
Anterior postat de Saartjie Vezi mesajul
Buna fetelor, sper sa ma primiti si pe mine aici intre voi.

Am inceput de azi cu o dieta proprie: supa de morcovi :2-3 morcovi curatati si apoi taiati, fierti, peste care se pune un pic de ulei si vegeta, eu pun Maggi secretul gustului de gaina, si mananc de fiecare data cand imi este foame.
Am pus o sticla de 2,5 l cu apa langa patul meu,astfel sa pot bea cei 2 l pe zi de apa.
Am facut 30 minute pilates,apoi pauza(caci ma cam dor picioarele)iar acu' ma apuc din nou.

sfaturile sunt binevenite..
Buna Saartjie si bine ai venitIn primul rand renunta la cura asta,nu vei reusi dekt sa te infometezi,kilogramele sa revina la loc(asta dak reusesti sa dai ceva jos) si sa iti incetinesti metabolismulEu zic sa mananci sanatos doar si sa te axezi pe sport.Renunta la dulciuri,grasimi,prajeli,produse de patiserie,sucuri,etc.Inlocuieste painea cu cea graham sau de secara(2 felii pe zi,dimineata) si mananca si carne slaba de pui,vita sau peste.Mananca 3 mese pe zi + 2 gustari si ai mare grija sa nu scazi sub 1000 de calorii.Tu fiind la inceput iti recomand sa papi 1000 de calorii,pentru ca atunci cand vei ajunge la stagnare sa ai de unde sa scazi
__________________
Jurnal Roxii

Cursul dragostei adevarate nu a fost niciodata neted. – William Shakespeare
Roxii, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Foarte activ, este de 2044 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1527 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]