View Single Post
  #384 (permalink)  
Vechi 20 feb 2011, 11:43:04
kika9's Avatar
kika9 kika9 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cu vechimeSlăbuţa cu vechime
Merite:
 
Data înregistrării: 28 oct 2010
Locaţie: Bilbao, Spania
Vârsta: 46
Dieta: slabesc prin sport, invat sa mananc sanatos fara dieta
Date: 153cm, 66.2kg
Mesaje: 1.843
Aprecieri acordate: 85
Am fost apreciat(a) de 73 ori in 24 mesaje
Wink Re: Eu...slabuta fara stres! - Jurnal kika9

Citat:
Anterior postat de pufik Vezi mesajul
Buna dimi Kikule si sa fii iubita mult . Nu vin cu vesti bune . N-am fost prea cuminte saptamana trecuta: am mancat dulciuri, pizza, floricele sport nu am facut cat trebuie si ca urmare nu am slabit si sunt si balonata. Am inceput si scoala si am fost de la 7.30 la 12 si sambata si duminica . Vineri am mai fost sa vedem locatii . Asa ca promit saptamana asta sa fiu cuminte , altfel nu imi ating obiectivul pana la Pasti.
Citat:
Anterior postat de pufik Vezi mesajul
Kikule pe unde esti ? Sper ca esti bine? Mi-e dor de tine . Eu stagnez inca
Pupicei Andra draga am revenit si ma simt ok cu forte intarite si o stare de spirit pozitiva iar asta nu e putin lucru pentru mine.
De maine cum iti spuneam la tine, ma tin de capul tau sa nu mai papi tu floricele su dulciuri, ce pizze si alte nenorociri vin dupa tine si iti dau na-na
Si mie imi este dor de voi toate simt lipsa voastra mult, m-am obisnuit sa vorbesc cu voi zilnic si imi face tare bine si la fizic si la psihic.
Un sfarsit de saptamana cat mai sarac in calorii scumpa mea!
Citat:
Anterior postat de VAmedeea Vezi mesajul
Kika, uite ma bucur ca ai avut aceasta saptamana asa ocupata, stii, orice banut in plus, daca tot ai cum sa il faci, e bine venit!
Despre poftele mele, sa stii ca sunt stict legate de furtuna de hormoni pt ca in ultimele zile am avut si celalalt apetit sus!
Ei, se pare ca de azi s-a mai calmat, doamne-ajuta!
Nu prea am tinut eu cont daca ma baloneaza sau nu, cert e ca ti-am spus, cred ca as fi fost in stare sa beau si otet in stare naturala dac anu imi era mila de stomac. Dar l-am baut diluat cu ulei de masline si sucul lasat de castraveti, dovlecei, sau ce am mai avut eu pe la mese zilele astea.
Iar tu nu te mai stresa pt briosele de aseara.O data pe saptamana un dulce, o pofta, ceva, nu o sa iti strice dieta.
Si pe aici e acoperit cerul si eu speram ca ajung azi la carnavalul de la Viareggio, ar fi prima data cand vad unul pe viu, ca asa am mai vazut la televizor.
Te pup!
Carnaval? Ce? Unde?
Cred ca trebe sa fie tare fain vad ca la noi nu mai ploaua as des, s-au mai rarit stropii poate totusi se opreste si se mai lumineaza sa iesim.
Un picut vinovata ma simt pentru briosele alea de ieri insa cum am zis odata acolo la 2 saptamani nu se oune ... prea mult ... sper
Vedem maine ce am facut prin eforturile mele daca s-a meritat sau nu, macar un 200g si tot ar fi ceva.
Oricum ai grijuta cu furtuna de hormoni tre sa gasim remediu la asta Cu acreala sunt doar cand acompaniez la masa o carnita sau mancare gatita si ca sa nu imi pun in farfurioe mult ma amagesc cu castraveciori sau varza acra, gogosari, etc. In schimb la dulceeeeeeee... nu ma intrece nimeni la inghitit cantitati destul de consistente cand ma apuca pandaliile , lasa sa nu ne mai apuce nimic pe nici una din noi si sa trecem fluierand prin vioata si fara ele. Ce usor e de zis...
Pupicei Ame si un sfarsit de saptamana minunat sa aveti!
__________________