View Single Post
  #385 (permalink)  
Vechi 04 oct 2011, 09:40:31
mutulica's Avatar
mutulica mutulica este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cunoscător, dedicatăSlăbuţă cunoscător, dedicată
Merite:
 
Data înregistrării: 17 mar 2011
Locaţie: Ankara, Turcia
Vârsta: 38
Dieta: alimentatie sanatoasa+sport
Date: 170cm, 82.5kg
Mesaje: 13.059
Aprecieri acordate: 4.276
Am fost apreciat(a) de 3.645 ori in 2.761 mesaje
Implicit Re: Jurnal Iuanutza-cum sa scapam de prietenii/conjuncturile care "ne vor binele" in dieta de slabit

Nu-i nimic ca ai gresit...se mai intimpla insa sa nu fie prea des. Asa ca capul sus si papi azi proteine. Cit despre cintar ce sa mai repet si eu ce stii si singura. Si eu aveam perioade cind ma urcam in fiecare zi pe el, dar acum mi-am linistit mai bine ma urc mai rar ca sa vad diferentele care oricum o sa apara. Acum ma gindesc sa nu ma mai cintaresc pina la ziua de apa...adica peste o saptamina...si sint sigura ca atunci o sa fie bun cu mine. Incearca si tu sa gindesti asa...cu cit te cintaresti mai rar cu atit vezi mai bine diferentele. Iar 700 gr. in plus asta nu-i nimic - poate ai baut multe apa, retinere de lichide, etc.
mutulica, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2386 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1869 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1612 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]