View Single Post
  #386 (permalink)  
Vechi 18 ian 2012, 13:54:24
oaname's Avatar
oaname oaname este deconectat
(meniuri, evolutie)
Vreau să intru-n gaşcă...Vreau să intru-n gaşcă...
Merite:
 
Data înregistrării: 01 oct 2009
Locaţie: Marseille, Franta
Vârsta: 31
Dieta: Montignac
Date: 165cm, 57.8kg
Mesaje: 267
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) o data intr-un mesaj
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea X

Citat:
Anterior postat de oanamagdalena Vezi mesajul

De care faina ai folosit la sos?Sper ca macar ai folosit una integrala,desi ..data urmatoare poti ingrosa sosul de smantana cu ciuperci tocate....
Clatita cum a fost facuta?Ca eu as incadra-o la masa glucidica ,nu ca desert dupa o masa lipidica...De fapt eu una,ca sa fiu sigura ca nu fac greseli,micul dejun de cele mai multe ori il am glucidic,satisfacandu-mi dimineata poftele de dulce(tarte,batoane cu fructe sau mai stiu eu ce dulciuri conforme),iar daca musai mai vreau ceva dulce si dupa masa,atunci iau 2-3 patratele de ciocolata cu 85% cacao si gata!

Bravo,fetelor!Ati fost conforme,chiar daca au mai fost mici scapari!Suntem pe drumul cel bun,nu?
Va pup si o zi conforma!!!
faina a fost integrala. nu am pus decat o lingura...imi parea rau sa imi iasa asa subtire...data viitoare iau smantana la kg si nu la cutie...
clatitele sunt facut din faina integrala + tarate , ou si lapte de soia, din cate am inteles merge combinat si cu proteine si lipide
oaname, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2008 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1491 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat