View Single Post
  #3861 (permalink)  
Vechi 23 apr 2013, 12:14:33
Kclaudyia's Avatar
Kclaudyia Kclaudyia este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 05 nov 2009
Locaţie: Bacau, Romania
Vârsta: 41
Dieta: alimentatie echilibrata
Date: 170cm, 75kg
Mesaje: 7.372
Aprecieri acordate: 4.845
Am fost apreciat(a) de 4.016 ori in 2.323 mesaje
Implicit Re: Le journal de Kclaudyia - oh la la

Citat:
Anterior postat de Khali Vezi mesajul
Ce tareeee ca veti pleca de Paste, ca doar ziceai ca ti-ar placea mult o calatorieeee Gura Humorului e rai, n-am fost, dar mi-ar placea - sa faci pozeeee, te rog

Eu ma tot gandesc ce sa-mi pregatesc pentru drumurile pe masina - idei pe net sunt o gramada, chef sa mi le fac, ba Dar stiu exact ce nu trebuie musai sa includ: saptamana trecuta, din varii motive, am bagat ceva chifle de painea integrala cateva zile...bad, bad, deja am un piculet de pufosenie peste muschi, ce nu era inainte - this stuff is evil Clar trebuie sa stau departe de asta, mie nu-mi prieste si pace.

Am facut ieri ex. de la CHLX din memorie si niste Turbo Fire. Am fost ca noua, deci nu mai am nimiiic, yeeey
Nush ce te incurca pe tine asa rau la TF...sunt rapide miscarile, dar nu-s asa sturlubatice -o fi din cauza ca nu le-ai facut de asa multe ori, ca mie mi se pare ca de atatea ori le-am facut, de aproape ma plictisesc un pic...dar imi place de ea prea mult si tot le fac.
Vorba ta, asteptam programe noi, ca intram in sevraj

Mi-am propus ca pe vacanta sa car ceva echipament cu mine, coarda, sa incerc sa alerg un pic...ia sa vad daca reusesc, iti would be a first.

Daaa si eu ma bucur enorm ca am ocazia asta sa plec undeva.. La Gura Humorului nu am fost niciodata si clar fac poze..
Sper sa aiba lumea chef de plimbat, daca nu, nu-i bai o iau singura pe coclauri

Pe drum ai putea sa iti iei nuci, migdale, cioco neagra, sa=ti faci batoane energizante cu fulgi de ovaz, miere, fructe uscate.. Mai poti face si sandich=uri din paine integrala, sau daca zici ca nu iti prieteste painea, poti sa iti faci lipii din faina integrala, sau faina de in cu canepa.. Dar asta inseamna sa gatesti
Iti mai poti lua si branzica, dar sa o mananci repede, sa nu se strice, legume, fructe crude.

Eu deja mi-am facut un meniu de Paste, ce sa gatesc.. O sa facem gratare acolo dar o sa si aduca fiecare de acasa ce are.. si eu vreau sa gatesc chestii cat mai slabe, gen rulada de pui, tarta cu branza slaba si ardei copt, pasca fara aluat, briose cu faina de in si fructe uscate, drob de pui
Iar am o gramada de ei, dar sa speram ca voi avea si timp
Oricum stiu ca nu o sa fiu cuminte 100%, o sa mananc si chestii mai ingrasacioase. Dar am decis ca macar pana la Paste sa mananc clean 100%, fara nici un cheat day sau meal. Sa speram ca imi iese

La TF ma incurc in miscari ptr ca nu prea am facut exercitiile alea, in afara de HIIt-uri.. La Fire30 m-am obisnuit ca l-am facut de vreo 2 ori, dar TF 45 nu il mai facusem niciodata, plus ca aveam si o durere la piciorul stang, nush ce am facut aseara la Burn cicuit 1, cred ca am executat vreun exercitiu gresit si am facut un pic de buba
Surprinzator, chiar au inceput sa imi placa TF-urile.. inainte nici nu vroiam sa aud de ele
Oricum nu ma dau batuta, mai fac TF 45 odata pana imi iese

Foarte tare daca faci sport in vacanta, felicitari!
Kclaudyia, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 1993 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1476 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1219 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]