View Single Post
  #3867 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 20:58:00
happygirldiana's Avatar
happygirldiana happygirldiana este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
O, dar buna seara.

Ca de obicei, sunt dispusa sa iti tin de urat. Iar m-a luat tare spatele, nu stiu ce sa ii mai fac, mi-am lipit un pliculet cu roca vulcanica de spate, poate ma mai lasa durerea

Trece ea si noaptea asta. Tu trebuie sa te gandesti la un program de mancat care sa se potriveasca cu cum lucrezi. Pentru ca daca esti treaza noaptea, atunci e de asteptat sa mananci ceva o data la 2-3 ore. Deci aici nu gresesti. Consider ca se aplica la fel ca in cazul somnului normal. Sa nu mananci cu minim 3 ore inainte de somn. In rest, e normal sa ti se faca foame, nu?
Buna seara,lady SimiEu zic sa faci bine sa mergi la un control cu spatele tau.Nu e bine ca te doare asa.Nu te lasa indusa in eroare de faptul ca atunci cand faci sport nu te mai doare,e normal,se incalzeste pentru ca e pus in miscare.Nu sta asa....

Program pentru mancat am.Dar noaptea,stand treaza mi se face foame.Si trebuie sa mananc un fruct macar epentru ca daca nu fac asta,ma apuca crizele de ulcer sau gastrita,ce o mai fi

Iubitul meu e la spital,internat pentru 3 zile.Cand am vb cu el la tel,cand am venit la serviciu,era in baie,se simtea foarte rau.,Abia mai vorbea.SI m-a sunat,la vreo jum de ora,mama lui si mi-a spus ca l-a gasit lesinat in baie.L-au luat cu salvarea la spital.Din cauza pietrelor la rinichi.Acum e ceva mai bine,s-a mai calmat.I-au pus perfuzie.Sper sa fie bine.Stau cu gandul numai acolo....Maine cum ies de aici merg la el,in vizita.

Asa,Simi,tine-mi de urat.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]