Prezentare Calculator Nutriţional Slăbuţe - Partea 1Cursuri pictura, desen, modelaj, istoria artei
Sunt Resposnabil Calculator nutriţional Susţin Slăbuţe - Widgets si insigne! Slabute Concurs - Sanatate, premii si distractie! Slăbuţe TV - Televiziunea slăbuţelor

O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gaseste prietenii din orasul tau! Alba Arad Arges Bacau Bihor Bistrita-Nasaud Botosani Braila Brasov Buzau Calarasi Caras-Severin
Cluj Constanta Dambovita Dolj Galati Giurgiu Gorj Hunedoara Ialomita Iasi Bucuresti Maramures Mehedinti Mures Neamt Olt
Prahova Salaj Satu-Mare Sibiu Suceava Teleorman Timis Tulcea Vaslui Valcea Vrancea
Prima Petitie Nationala pentru Dreptul la o Viata Sanatoasa deja a fost semnata de catre 66338 oameni.
In total sunt necesare peste 100.000 de semnaturi. Fii voluntar si participa in campania de strangere de semnaturi, clic aici.
Bine ai venit pe Slăbuţe, comunitatea care în 2008 a pus bazele mişcării pentru stilul de viaţă sănătos din România! Am creat pentru tine o comunitate unică şi specială. Într-o atmosferă civilizată, alături doar de oameni de calitate si cu o vastă experientă în domeniul stilului de viaţă sănătos, corect şi imparţial vei putea învăţa şi împărtăşi experienţele tale despre sănătate, alimentaţie, sport, stil de viaţă, slăbit sănătos şi alte întâmplări interesante din viaţa ta. Daca îţi pasă de viitorul ţării noastre şi a celor din jur, poţi contribui alături de noi într-un mod responsabil la promovarea stilului de viaţă sănătos, fie prin recomandarea comunităţii, fie prin relatarea celor învăţate pe Slăbuţe. Dacă ne vizitezi pentru prima dată, îţi recomandăm să citeşti ghidul începătorilor.
Pentru ca să te înregistrezi, clic aici. Succes!
 
 
Opţiuni subiect
  #3861 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 08:52:16
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigarae ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupezAnimis,si pe tine
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3862 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 08:59:55
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigarae ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupezAnimis,si pe tine
Si eu sunt de acord:mai bine fara cafea. Eu beau doar de pofta, si in general dupa-amiaza nu m-am invatat sa am nevoie de ea. Si ai mei fac cafea naspa

Si eu te pup Mishutza, ce mai faci?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3863 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 17:53:39
flor1ana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: hipocalorica, mancare sanatoasa si usoara.
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 624
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 18 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Buna Dia! cum merge cu serviciul? e ok? sa ai o dupamasa frumoasa
__________________
Cine vrea să slăbească slăbeşte, cine nu, nu.

Jurnal Floriana: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1379889
  #3864 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 19:16:24
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de flor1ana Vezi mesajul
Buna Dia! cum merge cu serviciul? e ok? sa ai o dupamasa frumoasa
Buna Floriana!Merge bine,acum am intrat in tura.E randul meu la noapte alba
Tu ce mai faci?
Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
Si eu sunt de acord:mai bine fara cafea. Eu beau doar de pofta, si in general dupa-amiaza nu m-am invatat sa am nevoie de ea. Si ai mei fac cafea naspa
Simi,mie nu imi place cafeaua deloc Beau o singura cafea dimineata,cand vin la serviciu si seara,tot cand vin la serviciu.Dar uite,astaseara nu o sa mai beau.Beau ceai negru,mi-am adus termosul cu mine
Si eu te pup Mishutza, ce mai faci?
Citat:
Anterior postat de mishutza Vezi mesajul
Neata Diana si distractie placuta la cumparaturi.
In primul rand eu as zice sa nu mai bei cafea deloc,nu poti?Sau sa bei doar una dimineata cand te trezesti.Cafeaua iti da o falsa impresie ca te energizeaza.Ai energie 4 ore si apoi esti si mai obosita ca inainte.Si din experienta mea de dependenta de cafea,dupa ce am scapat de dependenta de tigarae ca somnul e extrem de proasta calitate cand bei multa cafea.Reuseam sa dorm,dar dormeam putin si aveam somnul extrem de....iepureste,nuch cum sa iti spun.Nu dormeam lbine,nu ma odihneam destul,la pranz nu reuseam sa dorm mai mult de o ora si aia chinuita si trezita de 4 ori.Cand nu am mai baut cafea,ei....s-au schimbat lucrurile.Am dormit ca un bebelus.
Deci faptul ca bei inca o cafea nu o sa te faca sa fii mai energica.Mai bine nu mai bea cafea si dormi o ora,doua.
E greu cu lucratul noaptea,am lucrat si eu si stiu ca iti dai peste cap tot corpul de nu mai stie saracul ce e cu el.Dar asta e,trebuie sa o faci.
Te pupezAnimis,si pe tine
Buna,Mishutza!Multa cafea nu beau,nu imi place.Dar ma batea gandul sa maresc doza pentru ca nu rezist sa stau treaza si cand vin de la serviciu nu mai sunt in stare de nimic.Aseara m-am vazut cu iubi si am cucait toata seara....Si nu vreau asa Poate mai dureaza pana ma obisnuiesc cu programul,nu stiu,dar cand ma doboara,ma doboara obosealaDimineata cand ies din tura sunt foarte vioaie,cand ajung acasa nu m-as mai culca,dar dorm 2 ore,atat reusesc
Te pup si eu pe tinePOate te mai prind online si eu, sa mai vb un pic
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3865 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 19:21:09
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Gata si ziua de azi.A fost oribila si haotica pentru mine.In afara de faptul ca nu am facut nimic, nici in oras sa imi iau camasa nu am fost,pentru ca nu m-am simtit in stare,am mancat ciocolata si,din nou,cativa cartofi prajiti congelati.Nu imi explic de ce ma comport asa.In loc sa ma motiveze faptul ca am slabit in conditiile in care am mancat ca vaca sapt trecuta, si ca organismul mi-a dat un ragaz si o sansa sa ma indrept,eu mananc mai mult,m-am culcat pe urechea ca mai amun pic un pic si tot merge sa slabesc chiar si mancand aiurea.Si nu a fost putin ciocolata.Nu a fost putina....

Acum sunt la serviciu.Mi-am cumparat 2 mere si o banana.Nu e bine,stiu,sa mananc noaptea fructe,nu e bine sa mananc nimic dar e lunga noaptea,eu stau treaza si o sa ma apuce foamea.ASa cum am mai zis,macar fructe sa mananc decat sa mananc mancarea calumea la 1-2-3 noaptea.

Astept alti italieni sa se cazeze.Aici mor eu,cu italienii astia.Ceilalti nu au mai plecat
Somnul se simte de pe acum.Mi-am adus din nou o integrama cu mine dar daca ma pocneste somnul,nu am nicio sansa sa completez

Eu sunt aici,cine are chef de discutii,poftiti,nu ezitati
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3866 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 20:25:36
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de happygirldiana Vezi mesajul
Gata si ziua de azi.A fost oribila si haotica pentru mine.In afara de faptul ca nu am facut nimic, nici in oras sa imi iau camasa nu am fost,pentru ca nu m-am simtit in stare,am mancat ciocolata si,din nou,cativa cartofi prajiti congelati.Nu imi explic de ce ma comport asa.In loc sa ma motiveze faptul ca am slabit in conditiile in care am mancat ca vaca sapt trecuta, si ca organismul mi-a dat un ragaz si o sansa sa ma indrept,eu mananc mai mult,m-am culcat pe urechea ca mai amun pic un pic si tot merge sa slabesc chiar si mancand aiurea.Si nu a fost putin ciocolata.Nu a fost putina....

Acum sunt la serviciu.Mi-am cumparat 2 mere si o banana.Nu e bine,stiu,sa mananc noaptea fructe,nu e bine sa mananc nimic dar e lunga noaptea,eu stau treaza si o sa ma apuce foamea.ASa cum am mai zis,macar fructe sa mananc decat sa mananc mancarea calumea la 1-2-3 noaptea.

Astept alti italieni sa se cazeze.Aici mor eu,cu italienii astia.Ceilalti nu au mai plecat
Somnul se simte de pe acum.Mi-am adus din nou o integrama cu mine dar daca ma pocneste somnul,nu am nicio sansa sa completez

Eu sunt aici,cine are chef de discutii,poftiti,nu ezitati
O, dar buna seara.

Ca de obicei, sunt dispusa sa iti tin de urat. Iar m-a luat tare spatele, nu stiu ce sa ii mai fac, mi-am lipit un pliculet cu roca vulcanica de spate, poate ma mai lasa durerea

Trece ea si noaptea asta. Tu trebuie sa te gandesti la un program de mancat care sa se potriveasca cu cum lucrezi. Pentru ca daca esti treaza noaptea, atunci e de asteptat sa mananci ceva o data la 2-3 ore. Deci aici nu gresesti. Consider ca se aplica la fel ca in cazul somnului normal. Sa nu mananci cu minim 3 ore inainte de somn. In rest, e normal sa ti se faca foame, nu?
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3867 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 20:58:00
happygirldiana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă cu ExperienţăSlăbuţă cu Experienţă
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 22 iul 2010
Locaţie: Calafat, Romania
Vârsta: 35
Dieta: Sfanta Hipocalorica
Date: 173cm, 87.5kg
Mesaje: 18.525
Aprecieri acordate: 2.865
Am fost apreciat(a) de 3.764 ori in 1.993 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Citat:
Anterior postat de Animis23 Vezi mesajul
O, dar buna seara.

Ca de obicei, sunt dispusa sa iti tin de urat. Iar m-a luat tare spatele, nu stiu ce sa ii mai fac, mi-am lipit un pliculet cu roca vulcanica de spate, poate ma mai lasa durerea

Trece ea si noaptea asta. Tu trebuie sa te gandesti la un program de mancat care sa se potriveasca cu cum lucrezi. Pentru ca daca esti treaza noaptea, atunci e de asteptat sa mananci ceva o data la 2-3 ore. Deci aici nu gresesti. Consider ca se aplica la fel ca in cazul somnului normal. Sa nu mananci cu minim 3 ore inainte de somn. In rest, e normal sa ti se faca foame, nu?
Buna seara,lady SimiEu zic sa faci bine sa mergi la un control cu spatele tau.Nu e bine ca te doare asa.Nu te lasa indusa in eroare de faptul ca atunci cand faci sport nu te mai doare,e normal,se incalzeste pentru ca e pus in miscare.Nu sta asa....

Program pentru mancat am.Dar noaptea,stand treaza mi se face foame.Si trebuie sa mananc un fruct macar epentru ca daca nu fac asta,ma apuca crizele de ulcer sau gastrita,ce o mai fi

Iubitul meu e la spital,internat pentru 3 zile.Cand am vb cu el la tel,cand am venit la serviciu,era in baie,se simtea foarte rau.,Abia mai vorbea.SI m-a sunat,la vreo jum de ora,mama lui si mi-a spus ca l-a gasit lesinat in baie.L-au luat cu salvarea la spital.Din cauza pietrelor la rinichi.Acum e ceva mai bine,s-a mai calmat.I-au pus perfuzie.Sper sa fie bine.Stau cu gandul numai acolo....Maine cum ies de aici merg la el,in vizita.

Asa,Simi,tine-mi de urat.
happygirldiana, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2515 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1998 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1482 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3868 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 21:14:14
mishutza's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 26 apr 2009
Locaţie: Arad, Romania
Dieta: cu buruieni :)
Date: 160cm, 86.5kg
Mesaje: 5.193
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 23 ori in 12 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Diana,insanatosire grabnica pritenului tau.Sa nu fie nimic grav.Imi dau seama ca stai ca pe spini in noapte asta.
E ok sa mananci noaptea,oricum mananc ceva usor,legume,salate.ca oricum esti singura si nu te vede nimeniSpun si eu ca Animis,nu manca cu 3 ore inainte de a te culca.
O sa iti mai tin si eu de urat un pic ,nush ce am ,dorm cate5 ore pe noapte si imi ajunge.Cred ca de la vitamine
mishutza, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
mishutza, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2320 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1803 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1029 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
  #3869 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 21:14:59
flor1ana's Avatar
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 20 mar 2011
Locaţie: Bucuresti, Romania
Vârsta: 34
Dieta: hipocalorica, mancare sanatoasa si usoara.
Date: 170cm, 73kg
Mesaje: 624
Aprecieri acordate: 5
Am fost apreciat(a) de 36 ori in 18 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

moahh, imi pare tare rau pt prietenul tau... stiu ca si o buna prietena de-a mea a fost la fel, e dureros, dar trebuie sa le scoata candva...
Sa se faca bine cat mai repede, si sa ai un servici usor astaseara. Te pup !
__________________
Cine vrea să slăbească slăbeşte, cine nu, nu.

Jurnal Floriana: http://forum.slabute.ro/jurnale-slab...ml#post1379889
  #3870 (permalink)  
Vechi 01 sep 2011, 21:24:08
Animis23's Avatar
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 2 la concurs  
Data înregistrării: 12 apr 2011
Locaţie: Cluj-Napoca (Braila), Romania
Vârsta: 35
Dieta: Metabolic Balance
Date: 163cm, 108.3kg
Mesaje: 7.631
Aprecieri acordate: 551
Am fost apreciat(a) de 1.659 ori in 834 mesaje
Implicit Re: O noua viata... mai frumoasa, mai sanatoasa - Jurnal Happygirldiana

Imi pare rau pentru iubitul tau. Nu ati aflat nimic, detalii, de la ce ar putea fi?

Mishu, ce vitamine iei ca vrem si noi? Ca si eu iau vitamine, dar am pofta de somn normala si dorm normal.
__________________

Jurnalul meu
Animis23, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2431 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1914 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1657 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
 

Informatii despre slabit
alimentatie, calorii, dieta, dieta hipocalorica, greutate, jurnal, kilograme, sanatos, slabire


Reguli de postare
BB code este Pornit
emoticoanele sunt Pornit
Codul [IMG] este Pornit
Codul HTML este Oprit
Trackbacks are Oprit
Pingbacks are Oprit
Refbacks are Oprit
Nu poţi deschide subiecte noi
Nu poţi să răspunzi la mesaje
Poţi să publici ataşamente
Nu poţi să-ţi editezi mesajele

Subiecte asemănătoare
Subiect Subiect început de Forum Răspunsuri Ultimul mesaj
Ce va doriti cel mai mult de la viata? Slabuta Discutii off-topic 26 23 iun 2012 10:10:34
Fii mai frumoasa peste noapte! Roxana Ingrijire corporala 31 29 apr 2012 16:32:26
O noua viata - jurnal de sarcina Mailin mailin Sunt insarcinata 268 18 aug 2011 22:26:12
Viata noua...jurnal nou! - Dienusha dienusha Arhiva jurnale slabit 164 14 mar 2011 00:20:22
Jurnal Molive - Pentru o viata sanatoasa! molive Arhiva jurnale slabit 12 20 aug 2010 23:19:23

Mesaje noi in forum de slabit Slabute.ro
 Mesajele slăbuţelor
Se încarcă mesajele...
Calculator calorii (clic aici)
Poziţionare:
Calculator nutriţionalFan Slăbuţe!Susţine Slăbuţe!Top SlăbuţeSlabute TV
Subiecte noi
Subiecte interesante
Ultimele articole