View Single Post
  #3886 (permalink)  
Vechi 02 mai 2012, 10:30:07
m1rela's Avatar
m1rela m1rela este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţa cunoscătorSlăbuţa cunoscător
Merite:
 
Data înregistrării: 16 nov 2011
Locaţie: Medgidia, Romania
Vârsta: 48
Dieta: Mancat sanatos + miscare
Date: 165cm, 80kg
Mesaje: 4.265
Aprecieri acordate: 162
Am fost apreciat(a) de 264 ori in 184 mesaje
Smile Re: Rina 90"s (etaj XIII)

Citat:
Anterior postat de MariaI Vezi mesajul
Buna dimineata slabutelor!

Ma numesc Maria si am mai discutat cu voi dar foarte foarte putin, dar de azi ma pun serios pe treaba.
Azi e prima zi de dieta din cele sper eu 90 (am ales Rina). Kilograme am multe de dat jos, ca ma sufoca, ma fac sa ma ascund de aparatul foto si sa gafai cand urc scarile, sa fiu alba ca branza de rusine sa stau la soare in costum de baie...si lista poate continua.

Sper si stiu ca in voi o sa gasesc suportul de care am nevoie sa pot sa fiu si eu slabuta in toate sensurile cuvantului.
Bine-ai venit Maria !Eu ti-am mai urat o data bun venit .Cunosc toate starile prin care treci tu ...eu nici acum nu stau de placere in fata aparatului foto si nici nu sar in sus de bucurie cand vine vorba de dezbracat la plaja .Aici vei gasi suportul necesar,asa cum si eu l-am gasit ...si hai sa ne-apucat serios de treaba .O sa arati mult mai bine peste 3 luni daca te tii serios de dieta ...iti garantez asta .Mult succes alaturi de noi in topirea kilogramelor in plus

Citat:
Anterior postat de ;1028227
Buna dimineata!

De cateva zile tin si eu Rina si as vrea sa fiu cu voi pe acest forum! Nu reusesc sa fac sa apara numarul de calorii pe care ar trebui sa il consum pt a slabi, cum se face?

zi frumoasa sa aveti!
Bine-ai venit si tu, hellmonkeygirl ...(sa ne spui cum te numesti alaturi de noi .
Mult succes cu Rina
m1rela, pentru a configura şi afişa ticker-ul tău, urmează paşii din noua secţiune tickere.
m1rela, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2222 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1705 kcal/zi. Pentru a slăbi 5 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 931 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]