View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 10 ian 2015, 16:23:24
Sabine_28's Avatar
Sabine_28 Sabine_28 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă SeniorSlăbuţă Senior
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ  
Data înregistrării: 05 ian 2010
Locaţie: Bucuresti, Romania
Dieta: Stil de viata sanatos
Date: 166cm, 89kg
Mesaje: 5.609
Aprecieri acordate: 645
Am fost apreciat(a) de 868 ori in 497 mesaje
Implicit re: Jurnal pentru un nou inceput - Jurnal Sabine_28

La multi ani, fetelor, si un An Nou fericit, cu multa sanatate, in care sa realizati tot ce v-ati propus! :* Multumesc frumos de vizite :*
Eu nu am fost cuminte de sarbatori, dar nu am pus decat 1kg, din fericire.

Miha, e long story la noi, varianta scurta ar fi : ne-am cunoscut pe net, la prima intalnire nu mi-a placut, dar am stat la terasa 5 ore, deci am avut ce discuta si era ceva chimie, apoi el a insistat sa ne vedem, apoi am descoperit ca se mai vedea si cu altele, am tot fost ca soarecele cu pisica, nu reuseam deloc sa ajungem intr-un punct comun, dar de 3 ani s-au linistit apele si suntem ok, bine ca ne mai si certam pt ca in general eu am asteptari f mari de la el si recunosc ca sunt cicalitoare si obsedata de control, dar lucrez la partea asta

Anca, nici nu stiu cand au trecut sarbatorile, de Craciun am fost la ai mei, Mr a lucrat pana in ajun si a ramas sa se odihneasca, dar nu i-a iesit ca a venit nepotul lui ( are 10 ani) la noi si nu a mai plecat pana pe 31, deci galagie mare in casa Pe 31 dec am plecat la Paris, mi-a fost teama sa nu se anuleze ca a tot nins zilele alea, dar a fost ok, la Paris vreme super, 6 grade, fara zapada De Rev a fost o porcarie, am zis ca nu mai merg in viata mea, nebunie pe Champs Elysees, au dat 3 artificii si aia a fost, am ratat metroul si am stat pe strada pana dimineata, deci am inceput bine anul Dar am fost noi doi si a fost ok, a trecut mai usor totul In rest ne-am plimbat ca nebunii si am vizitat, ca am stat 6 zile...bine ca ne-am intors sanatosi, ca ati vazut ce e acum in Franta...

Pe 6 febr avem un city break Barcelona, al meu inca nu stie, ca iar o sa spuna ca n-avem bani...eu vreau sa calatoresc si anul asta, la anul poate facem un bebe si adio plecari cativa ani...

Ieri am fost la nutritionista, o cheama Viorica Bratu, a fost 150 de RON consultatia, apoi o sa dau 100 pt control, peste 34 de zile. M-a pus la un aparat care a " citit" cata grasime am in corp, cum am scheletul si masa musculara;ciudat e ca mi-a iesit ca sunt deshidratata, desi eu beau multa apa...
Despre regim pot sa va spun ca e drastic, nu il pun aici pt ca nu vreau sa incurajez pe nimeni sa tina asa ceva...am 14 zile de atac, si in unele nu am voie sa mananc nimic la cina, cred ca va fi criminal...daca nu as fi disperata sa slabesc nu l-as tine, dar vreau ca in 3 luni sa dau jos, ca apoi sa incep sa imi caut rochie de mireasa. O sa vad daca rezist sa-l tin, daca nu cred ca ma apuc de Dukan, fata de ce mi-a dat doctora, mi se pare floare la ureche

Mai intru pe aici sa va tin la curent cu rezultatele regimului minune.

Pupici, week-end placut!
__________________
" Ai grija de corpul tau. E singurul loc in care esti nevoit sa locuiesti. " - Jim Rohn
Sabine_28, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Moderat activ, este de 2417 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1900 kcal/zi. Pentru a slăbi 3 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1643 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat