View Single Post
  #39 (permalink)  
Vechi 24 sep 2010, 13:31:19
vio91's Avatar
vio91 vio91 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt în trecere...Slabuta in trecere
Merite:
 
Data înregistrării: 08 iun 2010
Locaţie: ploiesti, Romania
Vârsta: 33
Dieta: hipocalorica/hiperproteica
Date: 160cm, 53kg
Mesaje: 4
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Talking Re: Grupul slabutelor care au ajuns la mentinere - Stil de viata sanatos !

hey there girls...
felicitari celor care au reusit sa ajunga unde si-au dorit dar si celor preocupate sa ajunga acolo.
Sa gasesc aceasta comunitate pe net a fost ptr. mne o surpriza mai mult decat placuta dar si de mare ajutor.
Fiind ocupata cu bacul si alte probleme familiare nu am avut timp sa postez mesaje pe forum.
As vrea sa va impartasesc cum am slabit eu deoarece am nevoie de cateva raspunsuri ptr a ma mentine acum.
Am reusit sa slabesc avand o motivatie puternica.Bineinteles, e vb despre un tip.Chiar si inainte de a-l cunoaste pe el insa eu incepusem sa fac putin sport pe bicicleta de acasa, sa nu mai mananc dulciuri sau prajeli.Insa nu tineam un regim propiu zis.Dupa un refuz clar din partea lui de a ne mai intalni am decis : trebuie sa slabesc.Am inceput in februarie anu acesta un regim hipocaloric, cu toate ca nu am stat la inceput in primele 2 luni sa numar chiar la sange caloriile.Orientativ asa.Am fost ajutata insa si de medicamente precum spirulina cu ulei de catina,2-3 cani de ceai verde pe zi,mancatul seara reprezenta mai mult o gustarica adica putina mancare si pana in orele5-6.
Beam aproape 3 l de lichide pe zi, mai mancam si fibrobare si supe multe in special de pui si de vita.In ceea ce priveste sportul, jucam volei la scoala de 2 ori pe sapt mergeam mult pe jos la pregatiri si faceam pe bicicleta de acasa aproape zilnic.Acum am in jur de 50 de kilograme . Nu stiu exact deoarece cantarul meu arata cu 3 kg mai putin.Cel putin asa mi s-a intamplat knd ma duceam la medic.Imi arata cantarul medicinal cu 3 mai mult decat aeveam acasa.Intrebarile mele sunt multiple : cat sport ar trebui sa fac pentru a ma mentine si cate calorii sa mananc- asta fiind o prbl nu ating decata cel mult 1300-1500, calculat de calorii aratand 1500 kcal ptr mentinere,mi se pare ca am facut pic subtiri dar tot nu sunt multumita de ele si mi se pare ca am facut muschi de la bicicleta si daca consumati macaroane de porumb.
Haideti ca deja am scris un roman parca :
Răspuns cu citat