View Single Post
  #3919 (permalink)  
Vechi 23 mai 2010, 19:55:50
diamant2013's Avatar
diamant2013 diamant2013 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 19 ian 2010
Locaţie: Botosani, Romania
Vârsta: 50
Dieta: Monti personalizata
Date: 173cm, 67kg
Mesaje: 855
Aprecieri acordate: 0
Am fost apreciat(a) de 0 ori in 0 mesaje
Implicit Re: Gasca fetelor care tin Montignac partea II

[QUOTE=oanamagdalena;197843]
Citat:
Anterior postat de VentoFreddo Vezi mesajul

Cu placere!Eu am inteles in felul urmator: fructele sunt recomandate de Monti sa fie mancate pe stomacul gol sau dupa cateva ore de la una dintre mese,din cauza faptului ca fermenteaza si cauzeaza neplaceri multora dintre noi..in rest,am observat si in retetele lui ca foloseste si mere sau prune alaturi de carne(nu mai stiu in care dintre cele 5 carti pe care le am am vazut retetele de care spun,dar o sa ma pun pe rasfoit),deci..nu sunt interzise in combinatie cu alte alimente,doar ca tratate termic,nu mai feremnteaza si deci nu mai apar balonarile...Eu asa am interpretat ceea ce am citit,acum...daca nu o fi corecta interpretarea...sper sa nu ma bata nimeni!Ameeeeee!!!Hai,mama,pe unde esti ca avem nevoie de ajutor cu fructele astea!
Este corect cum ai interpretat. Fara grija! SI apropo de mancatul citricelor dimineata sau in timpil zilei, se recomanda asa deoarece:
1. mancate dimineata pe stomacul gol absorbtia de vit.C se face mai bine
2. Sunt "excitatoare"in sensul ca daca le mananci seara s-ar putea sa adormi mai greu.
Cam asta e.
__________________
Succesul este dat de capacitatea de A CONTINUA atunci cand ceilalti ABANDONEAZA!
diamant2013, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Sedentar, este de 1613 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 1096 kcal/zi. Pentru a slăbi 2 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1097 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]