View Single Post
  #3938 (permalink)  
Vechi 27 feb 2012, 12:32:44
nicoleta100's Avatar
nicoleta100 nicoleta100 este deconectat
(meniuri, evolutie)
Slăbuţă LiderSlăbuţă Lider
Merite:
SUNT RESPONSABIL SUNT RESPONSABIL, DONEZ Locul 1 la concurs  
Data înregistrării: 20 mai 2010
Locaţie: alba iulia, Romania
Vârsta: 42
Date: 172cm, 95kg
Mesaje: 16.596
Aprecieri acordate: 934
Am fost apreciat(a) de 451 ori in 241 mesaje
Implicit Re: Jurnalul mamicilor 2011

Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
nico.. ai canalul ala? e f fain.. eu il am numai la sala.. ca la ab meu la tv nu il am..
am citit de gaz pt nastere.. am uitat cum se cheama.. dar am auzit ca e nashpa.. ti se face rau.. bleah.. mai bine cu injectie..
eu azi aveam in plus la cantar.. sper ca de la tranzit..
azi am mancat pulpe.. si paine.. salata.. si 2 cm de biscuite din ala cukies.. iammy.. imi pastrez pt carbo..
am auzit ca dieta asta fiind disociata daca te lasi te ingrasi mi-a zis soacra..dar o sa am eu grija cum continui.. ca vreau mult sA AM 59.
azi am muncit asa mult.. ca m-a laudat managera.. la cealalta... ahha.. si a venit vb de slabit.. ca sa nu ma mai ingras.. eu am zis ca m-=am pus pe slabit iar hahah..
si apoi mi-a dat sfaturi de facut bebe hahaha// ca sa mananc sanatos.. sa mai slabesc si sa iau acid folic.. sa fac des love hahah(la asta tre sa mai lucrez hahah) dar mai astept 2 sapt.. si daca tot nu imi vine merg la medic.. sau chiar daca imi vine.. sa fac un control.. si sa ii zic ca nah.. ma preg pt bebe.. omg e martie indata!!
pana in iulie trebuieee sa fiu insarcinata si sa am maxim 60 de kg..
sper ca dieta asta cum o fi sa nu imi afecteze incercarea mea de bebe..o sa vb cu doctorita
sa ,am programul si e super fain!!!multe din emisiuni de pe canalul acesta le urmaresc!
dieta nu iti afecteaza incercarea de a face bebe ,mai degraba stresul te 'ajuta' sa nu ramai insarcinata!
asa ca lasa stresul deoparte si poate apar 2 liniute
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Neata!
Jessik, se pare ca avem acelasi target.
Sper sa reusim amandoua sa ajungem la 59, cat ne dorim

Eu ieri am cam suferit de foame...nu prea mi-a tinut de foame mazarea...asa ca intre mese am mancat masline...si speram sa nu imi mai fie asa foame.La ziua de amidon,de data trecuta...am mancat cartofi si altfel mi-au tinut de foame...erau mai satiosi cartofii decat mazarea
poti incerca sa papi o cantitate usor mai mare ,eu asa fac ,chiar daca imi ia 40 minute sa mananc!
Citat:
Anterior postat de jessik Vezi mesajul
da mazarea are fff putine calorii de aia ti-a fost foame.. incearca sa mananci cu multe legume.. si cantitate mai mare.. eu maine imi fac linte.. sper sa nu imi fie foame.. ca e mai satioasa.. ca si fasolea..
da vreau 59.. desi cam greu ca am mai mult de dat jos.. tu mai ai 4 kg.. sau mai putin..
sport mai faci? eu sper sa fac sapt asta.. ca cea trecuta f putin am facut..
ce mai face carina? poze noi mai ai?
linte! chiar spuneam Marinei ca nu stiu sa o prepar!
cum o pregatesti? fa poze si participa la concurs ,este alimentul saptamanii!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Sport nu fac...nu am cand..nu am nici timp si mai ales, nu mai am energie de asa ceva. Ziua servici si seara de la 5 la 6 30 gatesc si pana mancam si spal vasele se face 8 si apoi mai stau cu pitica, ii dau sa pape si apoi baita si apoi iar papa si apoi o adorm si se face 11 sau 11 30.

Poate peste vreo luna, o luna jumatate...o sa ma apuc si eu de sport...dar acum inca nu.Doar ce fac sport cu micuta ...plimbat,ridicat,dansat cu ea
ajuta si dansul sa sti!
Citat:
Anterior postat de MIRUTZA Vezi mesajul
Carina e bine, a scapat de raceala si de tuse.
Poze noi am si o sa le pun azi pe FB.
foarte bine! sanatate!
abia astept!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Neata dragelor!!
Noi am avut un week-end frumos!
Sambata am iesit in parc, am fost apoi la un restaurant, apoi seara au fost niste prieteni la noi si am jucat un joc f frumos, nu mai stiu cum se numeste.
ieri au fost nasii pe la noi, am mancat, am povestit, a fost f frumos. Asa ca astazi sunt bine, ceva mai odihnita, relaxata.
Cu iritatia la ochi mai am ceva probleme insa nu mai e asa grav.

Legat de voma la copii, nu stiu, Raisei i s-a intamplat sa verse cand era racita si a tusit asa nasol incat cred ca i s-a facut rau si atunci a vomat, altfel nu stiu.

Bafta in a va atinge target-urile dragelor! Eu nu imi propun nimic, desi sper sa mai dau jos pt ca vad ca se poate. Va apreciez pentru mobilizarea cu dieta.
felicitari pt un weekend minunat!!!
doamne ajuta sa fie tot asa!!!!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul


gaz dinala am inhalat si eu la nasterea lui Viktor...te ameteste de cap si nu mai simti durerile la fel, e fantastic de bun atunci, fara el ar fi fost extrem de greu, sper sa apara si in ro, o sa fie mai bine si mai usor pentru mamici
eu aici in Romania nu am auzit/vazut pana acum!
Citat:
Anterior postat de meapasarica Vezi mesajul
Am trecut si noi cu bine botezul, a fost foarte ok, Viktor a stat asa cuminte, nu a scos un sunet si apoi la restaurant a dormit tot timpul.

I-am schimbat lui Viktor scaunelul de masina, de-abia mai incapea in cel de bebelusi si cu ocazia asta, mi-am luat si alt carucior, unul mai usurel si de manevrat dar si ca si greutate. Azi primesc caruciorul nou, de-abia astept sa iesim afara sa il incercam o sa fie ciudat la inceput pentr ca nu sunt obisnuita cu modelul acesta dar ne adaptam

toate astea, botezul, si scaunel, carucior, au lasat o gaura maare in bugetul nostru mai ales scaunelul de masina care a fost cel mai scump dintre toate...sunt destul de revoltata pe cati bani se fac de pe parinti si copii sunt sigura ca, costurile de fabricare a produselor sunt mici in comparatie cu preturile cu care ajung in magazin..dar asta e

Mirutza, ce bine ca i-a trecut Carinei, de-abia astept sa vad poze cu ea

Maine mergem la vaccin, si la masuratori, cu siguranta ca Viktor are inspre 9 kg

Simona, ce bine ca a fost mai bine in weekend, te imbratisez cu dragsi sper sa fie din ce in ce mai bine
felicitari!!!! am vazut poza de dupa botez pe FB! foarte frumos!!
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
da, e prima data dupa cand vad ca isi da interesul, week-end-ul asta am avut o relatie normala, imi era dor de asa ceva. sper sa il tina oricum si eu fac tot ce pot si incercam sa ne completam unul pe altul si la treburile casei si cu raisa astfel incat sa nu mai pice totul in carca mea!!
doamne ajuta sa fie tot asa!!!!
Citat:
Anterior postat de Gea Vezi mesajul
Sunt happy fetelor ca am ajuns la 73 kg fix Saptamana asta am scazut 1.3kg Deci pe luna febuarie am 5kg, dar mai am 3 zile de dieta pana la final, din care una de apa. Ma gandesc sa o tin, iar daca pe parcurs nu voi rezista o voi transforma in vitamine
felicitari!!!!!(eu nu ma cantaresc azi)
Citat:
Anterior postat de simonet Vezi mesajul
Mai schimba si atitudinea, eu am observat ca tine aproape mereu.. daca nu ii dai tu atentie sau daca nu stai in fundul lui poate o sa fie mai ok.
la noi e invers daca nu ii dau atentie cauta in alta parte - la parintii lui adica
asa ca am inceput sa ii ofer mai multa atentie si afectivitate.[/QUOTE]
interesanta afirmatie!(asta cu atentia)
trebuie sa mai schimb si eu cate ceva!
nicoleta100, necesarul caloric zilnic pentru a te menţine la greutatea actuală, la un nivel de activitate fizică Usor activ, este de 2732 kcal/zi. Pentru a slăbi 0.5kg/săptămână, ar trebui să mănânci aproximativ 2215 kcal/zi. Pentru a slăbi 4 kg/lună ar trebui să mănânci aproximativ 1699 kcal/zi.
NOTĂ: Culorile înseamnă slăbit sănătos, înfometare, pericol pentru viaţă.
[Calculator calorii]
Răspuns cu citat