View Single Post
  #3947 (permalink)  
Vechi 06 iul 2011, 11:11:28
SkinnyKitty's Avatar
SkinnyKitty SkinnyKitty este deconectat
(meniuri, evolutie)
Sunt una dintre slăbuţe!Sunt una dintre slăbuţe!
Merite:
 
Data înregistrării: 18 mai 2011
Locaţie: Brasov, Romania
Vârsta: 40
Date: 170cm, 13kg
Mesaje: 375
Aprecieri acordate: 1
Am fost apreciat(a) de 4 ori in 3 mesaje
Implicit Re: Rina 90"s (etaj VII)

Citat:
Anterior postat de corina bodoni Vezi mesajul
Salut fetelor sunt noua pe aici si vreau sa ma primiti si pe mine la voi in casuta si sa lupt si eu alaturi de voi cu kilogramele. Va urmaresc de ceva vreme si imi sunteti tare dragi. Eu sunt la inceputul dietei si de aceea am sa va rog sa ma mai ajutati din cand in cand cu cate un raspuns si va multumesc de pe acum.
Bine ai venit si bafta la slabit!Normal ca te primim

Citat:
Anterior postat de alynacrystyna Vezi mesajul
am citit ceva interesant si vreau sa impartasesc cu voi. alimente care ne pot ajuta in lupta cu kg-le vara aceasta:
1. pepenele rosu - bogat in vitamine si ajuta la digestie. in combinatie cu un stil de viata sanatos o cura cu pepene rosu ne poate ajuta sa scapam intr-un timp relativ scurt de pana la 5kg.
2. deserturile cu putine calorii - inghetata, iaurturile inghetate (desert american), sorbeturi ( piure sau sucuri de fructe inghetate)
3. supe de legume - servita rece
4. garniturile usoare - din legume proaspete
5. cereale integrale - bogate in fibre ne da energia de care avem nevoie . absorb grasimea de la nivelul tubului digestiv accelerand digestia

si inca niste mici trucuri :
- sa includem in dieta nucile si semintele, mai ales in salate (asta noi o putem face doar la micul dejun sau in ziua de vitamine). bogate in aminoacizi, omega3 si omega6 dar si vitamine si minerale
- renuntarea la carnea rosie - sa o inlocuim cu cea alba: peste, pui sau curcan. cica ar fi bine sa mai facem din cand in cand si o pauza de la proteinele de origine animala si sa trecem la soia.
- iaurtul - sa mancam iaurt, contien calciu, ajuta la tranzitul intestinal si poate preveni aparitia osteoporezi la maturitate.
- lamaile (le ador, de la mine nu lipsesc )-sunt foarte sanatoase . o limonada indulcita cu putina lamaie e perfecta ( ce bine ca eu imi mai fac )
- suntem sfatuite sa renuntam la sucuri si sa optam pentru ice tea-urile naturale vara aceasta
- si inca o regula de baza : sa avem un stil de viata sanatos, sa facem miscare , sa ne hidratam , iar gandirea pozitiva si odihna ne poate ajuta sa obtinem ceea ce ne-am propus

e...ce ziceti?
Mie imi place tot ce scrie aici.
Tocmai mi-am cumparat un mare pepene verde pentru maine la vitamine,e pepene de-al nostru si costa 1,5 lei kg